Meble ze sklejki. Nowoczesna kolekcja polskich projektantów

Meble ze sklejki. Nowoczesna kolekcja polskich projektantów

Autor: Ewa Kozioł
25 sty 2022 18:47

Połączenie minimalistycznych i nowoczesnych form z tradycyjnym spojrzeniem na drewno. Pierwsza, autorska kolekcja mebli Ototo Przemo i Łukasz Metko powstała z miłość do drewna, którą odkrywali z pokolenia na pokolenie.

Przemo i Łukasz Metko swoją miłość do drewna odkrywali z pokolenia na pokolenie. Bracia od najmłodszych lat podpatrywali ojca i dziadka, którzy od zawsze byli stolarzami, z jak wielką precyzją i dokładnością tworzą niepowtarzalne, drewniane kompozycje. Zainspirowało ich to do stworzenia swojej pierwszej, autorskiej kolekcji mebli Ototo, w której połączyli swoją pasję do minimalistycznych i nowoczesnych form z tradycyjnym spojrzeniem na drewno.

Meble Ototo to kolekcja opracowana w 100% z wysokiej jakości sklejki brzozowej, której właściwości sprawiają, że jest ona wytrzymałym, solidnym i ponadczasowym materiałem. Choć mylnie utożsamiana jest z płytą OSB lub płytą wiórową, sklejka to produkt wykonany z cienkich warstw drewna, które są sklejane poprzecznie wzdłuż słojów – tzw. fornirów.

Gotowa płyta ma wygląd litego drewna z niepowtarzalnym usłojeniem, które sprawia, że każdy produkt jest jedyny w swoim rodzaju. W przeciwieństwie do litego drewna, sklejki nie pękają, nie paczą się i są łatwe w formowaniu, a meble z niej wykonane zachowują najwyższą jakość pomimo upływu lat. Każdy z mebli Ototo jest wykonany ręcznie z należytą starannością i dbałością o detale. W procesie produkcji używana jest nie tylko odpowiednio wyselekcjonowana sklejka, ale również najwyższej jakości okucia.

Kolekcja Ototo powstała zgodnie z filozofią minimalizmu i modernizmu, a dzięki swojej prostej formie, wprowadza do wnętrza spokój i harmonię. Funkcjonalność, surowość oraz minimalistyczny charakter mebli przedstawiają sklejkę w nowym świetle i pozwalają poznać ją jako niezwykły i naturalny materiał.

Meble z jakościowej sklejki to odpowiedź na potrzeby wymagających klientów, ceniących sobie niezawodność, styl i najwyższą jakość. Swoją estetyką kolekcja Ototo zachwyci każdego miłośnika nowoczesnych wnętrz i ekologicznych, naturalnych materiałów.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także