Mistrzowie designu: Studio Front. 10 najciekawszych projektów dziewczyn ze Szwecji

Mistrzowie designu: Studio Front. 10 najciekawszych projektów dziewczyn ze Szwecji

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 lip 2020 09:59

Sofia Lagerkvist i Anna Lindgren tworzą szwedzkie biuro projektowe Studio Front. Nie boją się eksperymentować, bawić formą, zadawać pytań o sens pracy projektanta. A ich prace, choć na pierwszy rzut oka „niesprzedawalne” są obiektem pożądania koneserów dobrego wzornictwa na całym świecie.

Same mówią o sobie, że ich prace to efekt wspólnych dyskusji, poszukiwań, eksperymentów i wzajemnej współpracy, od wstępnych pomysłów aż po produkt końcowy. Projekty Front często opowiadają pewne historie – o procesie projektowania, o materiale, z którego są wykonane, nierzadko przełamując konwencje i utarte schematy. Ich wizytówką są produkty oryginalne, niekiedy wręcz ekscentryczne, a z pewnością przykuwające uwagę odbiorców.

Czytaj też: Piękno i rozmach - niezwykłe projekty marki Moooi

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów utalentowanych dziewczyn ze Sztokholmu jest kolekcja Animal Thing dla holenderskiej marki Moooi. Lampa, której podstawą jest naturalnej wielkości koń, stolik-świnia czy lampka stołowa w kształcie królika to już prawdziwe ikony współczesnego wzornictwa – zabawne, przekorne, ale z pewnością nie pozostawiające nikogo obojętnym. Prace studia Front można zobaczyć na wielu wystawach na całym świecie, m.in. w MoMA, Victoria & Albert Museum, M+, Nationalmuseum, Vitra Design Museum i Centrum Pompidou.

Zobacz również: Żyrafa w domu? Ta lampa jest niesamowita!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także