×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Nowa kolekcja mebli projektu Karima Rashida

Nowa kolekcja mebli projektu Karima Rashida

Autor: Anna Usakiewicz
07 paź 2019 13:40

Duńska marka meblowa produkująca nowoczesne meble kontynuuje współpracę z wielokrotnie nagradzanym projektantem Karimem Rashidem i na ten sezon przedstawia nową sofę, fotel i lampy.

Efektem pierwszej współpracy marki BoConcept z Karimem Rashidem w 2012 roku była wyróżniona nagrodami Red Dot oraz Good Design kolekcja do jadalni Ottawa. Pięć lat później Karim zaprojektował sofę Ottawa, która w 2018 roku zdobyła nagrody Good Design i iF Design. W roku 2019 współpracę marki z projektantem kontynuuje kolekcja Chelsea – minimalistyczna, lecz budząca emocje kolekcja składająca się z 2,5-osobowej sofy, fotela oraz lampy podłogowej, ściennej i wiszącej.

Mniej znaczy więcej

Kolekcja Chelsea ze swoimi płynnymi, organicznym kształtami stanowi idealny przykład charakterystycznego stylu Karima. Brak twardych powierzchni i ostrych krawędzi nie tylko tworzy estetyczny wygląd, ale zapewnia również wizualny i dotykowy komfort oraz kojące uczucie wyciszenia – są to według projektanta niezbędne atrybuty przedmiotów przeznaczonych do niewielkich przestrzeni.

W dzielnicy Chelsea w Nowym Jorku mieszkałem dwadzieścia lat. Coraz częściej budowane są mieszkania o małym metrażu. A kiedy do wykorzystania masz ograniczoną powierzchnię, mniej znaczy więcej. Potrzebujesz przyjemnego otoczenia oraz przestrzeni do życia, relaksu, spotkań z przyjaciółmi i pracy. Stworzenie skromnej i przyjemnej atmosfery w małym mieszkaniu jak najbardziej ma sens - mówi Karim Rashid. Zbyt dużo nóg i innych wystających rzeczy tworzy niezgrabny obraz oraz w pewnym sensie utrudnia cieszenie się z życia. Dlatego zadaniem Chelsea jest być miejską w małych mieszkaniach, ale wciąż tworzyć poczucie wysokiej jakości, luksusu i dobrego rzemiosła - kontynuuje Karim Rashid.

Naturalny design naszych czasów

Karim głosi filozofię designu, którą nazywa „Zmysłowym Minimalizmem”.

Styl kolekcji Chelsea jest bardzo prosty, oszczędny, minimalistyczny. Ale nie minimalistyczny w sposób, jaki sobie zwykle wyobrażamy, czyli formy o ostrych krawędziach, kwadraty i cylindry. Meble z kolekcji Chelsea skupiają się przede wszystkim na ludzkim ciele. Posiadają więc nieokreślone, miękkie kształty i to w taki właśnie sposób się rodzimy; rodzimy się z łona matki. Zawsze uważałem, że przedmioty w naszym fizycznym otoczeniu powinny być dyskretne. Bez względu na to, gdzie je dotkniesz, nigdy nie powinieneś czuć się niekomfortowo lub że działasz wbrew naturze - mówi Karim Rashid.

Kolekcja Chelsea wpisuje się w trend dbania o siebie i odpowiada na potrzeby klientów, którzy komfort cenią bardziej niż formalność i tradycję.

Żyjemy w erze swobody, w której nosimy najbardziej wygodne, miękkie i wysokiej jakości buty do biegania. Nawet mój garnitur jest zawsze prosty i podczas podróży nigdy się nie gniecie. Nasze wyposażenie wnętrz również powinno być swobodne. Powinno być wysokiej jakości, aby tkaniny były proste w czyszczeniu i jednocześnie tak przyjemne w użytkowaniu, jak najlepsza para sneakersów, w których chodzenie sprawia wrażenie unoszenia się w powietrzu. Powinniśmy się tak samo czuć podczas siedzenia - mówi Karim Rashid.

Nowoczesna sztuka projektowania

Sofa i fotel Chelsea wykonane zostały z zimnej pianki, stalowej ramy i wysokiej jakości sprężyn. Najnowocześniejsza technologia pozwala na precyzyjne modelowanie w 360 stopniach, czego efektem jest idealna, niedeformująca się pianka oraz wyjątkowy komfort. Chelsea osadzona jest na ukrytej czarnej drewnianej podstawie, co tworzy efekt lewitacji. Sofa i fotel Chelsea posiadają 10-letnią gwarancję na ramę i piankę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także