×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Rośliny w domu: świetny polski pomysł na oddychające doniczki

Rośliny w domu: świetny polski pomysł na oddychające doniczki

Autor: Justyna Łotowska
01 paź 2020 18:35
Aktualizacja: 02 paź 2020 10:37

Biophilic design to trend, który na dobre wkroczył do naszym mieszkań. Na rynku znajdziemy coraz więcej ciekawych rozwiązań dla miłośników roślin we wnętrzach. Jednym z nich są wyjątkowe polskie doniczki zaprojektowane przez duet polskich designerów Kabo&Pydo, które otrzymały już nawet Red Dota, czyli Oskara designu!

Aby rośliny zdrowo rosły, ich korzenie muszą mieć dostęp do powietrza. W standardowej uprawie roślin w doniczkach plastikowych lub ceramicznych, rośliny mają utrudniony dostęp do powietrza. Doniczki OXY składają się z dwóch części - filcowego wkładu i ażurowej osłonki. Taka budowa zapewnia roślinom, a w szczególności ich korzeniom, dostęp do powietrza. Dzięki swojej innowacyjnej budowie doniczki zapobiegają skręcaniu się korzeni, jak ma to miejsce w zwykłych plastikowych doniczkach. Dobrze napowietrzona bryła korzeniowa sprawia, że rośliny rosną dorodne i zdrowe. 

Doniczki OXY występują w dwóch rozmiarach - mniejsza 1,5 litra oraz większa 10 litrów. Za ich projektem stoi uznane polskie biuro projektowe Kabo&Pydo. Producent: Opeko

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także