Słynny designer Bertrand Lejoly o nowej kolekcji dla Duravitu

Słynny designer Bertrand Lejoly o nowej kolekcji dla Duravitu

Autor: Justyna Łotowska
07 marz 2022 09:50

Bertrand Lejoly po wielu latach pracy jako starszy projektant w firmie Matteo Thun i szef działu projektowego Vincenta van Duysena, w 2018 roku otworzył własne studio projektowe. Wśród jego projektów jest m.in. kolekcja D-Neo, która powstała dla marki Duravit. Przeczytajcie krótki wywiad ze słynnym designerem!

Marka zaprezentowała ją w marcu 2021 roku. Wyjątkowe wzornictwo zostało już dwukrotnie wyróżnione prestiżową nagrodą German Design Award.

Jest Pan posiadaczem dwóch certyfikatów German Design Award 2022 za wybitne wzornictwo - z nagrodą jako "zwycięzca" za baterie D-Neo wraz ze "specjalnym wyróżnieniem" za całą serię. Jakie to uczucie?

Nagrody są dla mnie oczywiście ogromnym wyróżnieniem. German Design Award to jedno z najważniejszych wyróżnień w naszej branży. To nie tylko uznanie dla pracy, którą już wykonaliśmy, ale przede wszystkim ogromna motywacja na przyszłość.

Nagrody za wzornictwo to jedno, sukces ekonomiczny i wyniki sprzedaży to coś zupełnie innego. D-Neo stał się międzynarodowym bestsellerem w asortymencie Duravitu. Czy spodziewał się Pan tego jeszcze rok temu?

Rzeczywiście, kolekcja spotkała się z ogromnym odzewem z każdej strony. Jestem z tego bardzo dumny. Bardzo ważne jest dla mnie, aby wyrazić ogromne podziękowania i przekazać wyrazy uznania zespołowi firmy Duravit. Dzięki ich wielkiej pasji i zapałowi udało się zrealizować pierwotny pomysł w postaci udanej serii. To doświadczenie wywarło na mnie ogromne wrażenie.

Co ten sukces oznacza dla Pana osobiście i dla Pańskiego młodego studia projektowego, na przykład w kontekście Pańskiego profilu?

Obecnie pracujemy nad nowymi, ekscytującymi zamówieniami w dziedzinie mebli, outdooru, oświetlenia i zastawy stołowej. Wprowadzenie na rynek i sukces szerokiej reklamy wokół D-Neo naprawdę pomogły zwrócić uwagę na nasze studio projektowe. To nas napędza i daje nam jeszcze większy impuls do działania w przyszłości.

Jak można ogólnie wyobrazić sobie proces projektowania? Jakie są kluczowe etapy od briefu do gotowej serii?

Dla mnie naprawdę ważne jest, aby obie strony rozumiały się od samego początku. Klient jasno określa i komunikuje, czego potrzebuje, a projektant odpowiednio rozumie te informacje, aby móc je zinterpretować w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Taka współpraca trwa zazwyczaj kilka lat i obejmuje wiele etapów oraz kluczowych decyzji, więc chemia musi być po prostu odpowiednia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także