Cegła klinkierowa Matrix/Wienerberger

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 wrz 2018 15:33

Matrix to cegła klinkierowa o tradycyjnym kształcie i gładkiej fakturze. Jej wyróżnikiem jest głęboki czarny matowy kolor. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: Cegła klinkierowa Matrix 

Nazwa kategorii: Otoczenie domu

Opis produktu: Matrix to cegła klinkierowa o tradycyjnym kształcie i gładkiej fakturze. Jej wyróżnikiem jest głęboki czarny matowy kolor. Ceramika zyskuje tak nietypowy kolor dzięki dodatkowej warstwie angoby (uszlachetnionej np. kwarcem gliny), którą powleka się cegłę, a następnie spieka z nią w wysokiej temperaturze. Niezwykły design w połączeniu z perfekcyjnym wykonawstwem sprawiają, że Matrix to materiał elewacyjny dla najbardziej ambitnych projektantów współczesnych aglomeracji miejskich. Czarny matowy klinkier to wybór nieoczywisty, ale uniwersalny i praktyczny. Matrix podkreśli kubiczność ultranowoczesnej bryły, a z drugiej strony ułatwi wpisanie budynku w historyczną zabudowę miejską. Fasada pokryta czernią po wielu latach będzie wyglądać niezmiennie dobrze, nie brudzi się tak szybko jak jaśniejsze elewacje. Ponadto, Matrix to idealny budulec do wyrażenia najśmielszej wizji artystycznej. Architekci wykorzystują tę cegłę do przemycenia niestandardowych kompozycji, poprzez np. ułożenie wystającego z elewacji wzoru. Dodatkowo, Matrix doskonale współgra z cegłami o gładkim licu w innych kolorach, nawet w odważnym połączeniu z kontrastującymi barwami. Producent oferuje także Matrix w formie płytki klinkierowej, idealnej do wykończenia detali lub niewielkich fragmentów elewacji a także wnętrz. Wymiary Matrix to 250x120x65 mm. Drążona cegła waży 3,0 kg/szt., a pełna 4,2 kg/szt. Jest to produkt mrozoodporny, a jego kluczową zaletą techniczną jest wyjątkowo niska nasiąkliwości poniżej 6%. Cegła Matrix ma także wysoką klasę wytrzymałości (35).

Od kiedy na rynku: 2002

Cena produktu: cegła drążona Matrix – 142 zł/m2, cegła pełna Matrix – 250 zł/m2

Gwarancja produktu: Rękojmia wynikająca z przepisów Kodeksu Cywilnego

Pogwarancja: Bezpłatne doradztwo techniczne na terenie całej Polski

Dostępność na rynku: Stała, w sieci hurtowni budowlanych na terenie całej Polski, lista punktów sprzedaży: https://wienerberger.pl/kontakt-materialy-do-pobrania/dealerzy

Dokumentacja: Produkt zgodny z PN-EN 771-1, Deklaracja Właściwości Użytkowych 

Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z. o. o.
ul. Ostrobramska, 79 04-175 Warszawa
T. +48 (22) 514 21 00, F. +48 (22) 514 21 03
biuro@wienerberger.com

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny