Colours of the World - kolekcja podłóg/Kaczkan

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
31 sie 2018 15:10

Wszystkie barwy świata Colours of the World to wyjątkowa kolekcja podłóg wykonana na bazie ProParkietu, pokryta kolorowym lakierem UV. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: Colours of the World

Nazwa kategorii: Podłogi i ściany

Opis produktu: COLOURS OF THE WORLD Wszystkie barwy świata Colours of the World to wyjątkowa kolekcja podłóg wykonana na bazie ProParkietu, pokryta kolorowym lakierem UV. Wyprodukowany w oparciu o innowacyjne technologie parkiet całkowicie zachowuje naturalne walory, takie jak wygląd czy zalety użytkowe. Kolorowe lakiery UV nadają podłodze nasyconego koloru, nie przyćmiewając naturalnego rysunku słojów. Podłoga dostępna jest w kolorach: Chapmagne, Vanilla, White Pearl, Grey Pearl, Alaska, Grey Eagle, Sahara, Whisky, Coffee oraz Onyx. Produkowany przez nas dwuwarstwowy materiał wykończeniowy to innowacyjna podłoga drewniana łącząca trwałość i naturalność tradycyjnego wykończenia z łatwością i szybkością montażu paneli. Podłogę można użytkować bezpośrednio po ułożeniu na posadzce. ProParkiet, czyli model dwuwarstwowy składa się z warstw drewna, połączonych ze sobą klejem. Szlachetna warstwa wierzchnia stanowi fryz z dowolnego gatunku drewna o grubości 4-6 mm, wykonana może być z dębu europejskiego, jesionu lub dębu czarnego. Warstwę dolną może tworzyć podkład iglasty w postali lameli lub podkład liściasty w postaci sklejki. Każda klepka jest kilkukrotnie lakierowana lub olejowana i utwardzana promieniami UV.

Dzięki temu wierzchnia warstwa jest trwalsza i odporniejsza na urazy mechaniczne niż ma to miejsce przy wykończeniu tradycyjnym. Taka budowa i wykończenie przekłada się na wiele zalet: łatwy i szybki montaż, oszczędność czasu i kosztów – brak potrzeby wykończenia podłogi (np. poprzez cyklinowanie, lakierowanie), brak zanieczyszczenia pomieszczeń i nieprzyjemnego zapachu lakierów lub olejów. ProParkiet ma uniwersalne zastosowanie, daje wiele możliwości aranżacyjnych poprzez łatwe modyfikowanie na przykład kolorami lakieru. ProParkiet dostępny jest w kolekcji Colours of the World, Colours of the Nature, Wall of Wood oraz Jodełka. Wyprodukowany w oparciu o innowacyjne technologie parkiet dwuwarstwowy całkowicie zachowuje naturalne walory, takie jak wygląd czy zalety użytkowe. Ponadto może być kilkukrotnie odnawiany, tak jak jego tradycyjny odpowiednik Fenomenem proParkietu, cechującego się dwuwarstwowością jest natomiast możliwość bezpiecznego stosowania na ogrzewanie podłogowe - jest o wiele cieńszy niż tradycyjny, doskonale przepuszcza ciepło, nie „pracuje” tak intensywnie, lepiej współpracuje z ogrzewaniem podłogowym ze względu na swoją budowę, co zapobiega wysuszaniu czy spękaniu drewna.

Od kiedy na rynku: 2006

Cena produktu od: 168 zł/m2

Gwarancja produktu: 30 lat

Pogwarancja: tak

Dostępność na rynku: W autoryzowanych sklepach w Polsce, Europie, USA i Australii

Dokumentacja: FSC, PN-EN, CE, CSI, DIBIT

Nagrody,opinie,rekomend.: Diament Forbes 2012, 2013 i 2018. Złoty Medal Budma 2018, Znak jakości Home Zone 2016 i 2017, Złoty Medal Warsaw Build 2015

Kaczkan
Klonowy Dwór 13, 14-330 Małdyty
Telefon/Fax 89 758 19 00
www.kaczkan.pl

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny