Dachówka Płaska Orea 9/Wienerberger

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 wrz 2018 15:37

Orea 9 to nowoczesna dachówka ceramiczna wielkoformatowa (9,6-10,5 szt./m2), którą wyróżnia oryginalna estetyka. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: dachówka Płaska Orea 9 (szara angoba, antracytowa matowa angoba, grafitowa angoba szlachetna, czarna angoba szlachetna, naturalna czerwień)
 
Nazwa kategorii: Otoczenie domu

Opis produktu: Orea 9 to nowoczesna dachówka ceramiczna wielkoformatowa (9,6-10,5 szt./m2), którą wyróżnia oryginalna estetyka. Została zaprojektowana z myślą o nowoczesnych i nieszablonowych budynkach wpisując się w trend płaskich i geometrycznych kształtów oraz dużych formatów pojedynczych elementów. Wyjątkowy design Orei 9 wychodzi poza standardowe myślenie o dachu i pozwala dosłownie przekroczyć granice samej połaci. Dzięki jej proporcjom i gładkiej powierzchni doskonale wygląda nie tylko na dachu, ale także na elewacji, dając możliwość oryginalnej aranżacji fasady. Pozwala osiągnąć efekt płynnego przejścia połaci dachowej na ściany zewnętrzne. Najbardziej kreatywni projektanci docenią także możliwość „otulenia” całego budynku dachówką, który stworzy spektakularny widok w kontraście z niebem czy zielenią. Doskonałym uzupełnieniem oryginalnej estetyki są utrzymane w ciemnej tonacji kolory – szara angoba, antracytowa matowa angoba oraz grafitowa i czarna angoba szlachetna.

Ta pierwsza jest nieco jaśniejsza od pozostałych, przez co znakomicie łączy się z jasnym klinkierem czy białym tynkiem, gdy nie chcemy uzyskać efektu dużego kontrastu. Pozostałe, ciemniejsze pięknie komponują się z elementami ceglanej elewacji w naturalnych kolorach czy z elewacjami domów drewnianych. Orea 9 dostępna jest też w klasycznej naturalnej czerwieni. Techniczną zaletą dachówki Orea 9 jest system zamków, który przyspiesza i ułatwia montaż, odpowiada za wysoką szczelność. Szeroka gama kolorów, subtelność, symetria i naturalna elegancja Orei 9 predysponują ją do bycia doskonałym zwieńczeniem nietuzinkowych domów nowoczesnych, także tych w sąsiedztwie zabudowań historycznych. Rozmiar i waga dachówki Orea 9 nie ulegają zmianie w różnych wariantach kolorystycznych i wynoszą odpowiednio 47,0 x 30,5 cm oraz 4,7 kg/szt. Oprócz wartości estetycznej, fasada z dachówek ceramicznych jest niezwykle trwała. Wypalana w wysokich temperaturach glina zmienia się w twardy, niezwykle odporny materiał, dzięki czemu dachówki są odporne na warunki atmosferyczne, nie tracą koloru i nie zmieniają kształtu.

Od kiedy na rynku: 2014

Cena produktu: od 35 zł za m2

Gwarancja produktu: 30 lat (mrozoodporność)

Pogwarancja: Bezpłatne doradztwo techniczne na terenie całej Polski

Dostępność na rynku: Dostępna we wszystkich oferowanych kolorach w sieci hurtowni budowlanych na terenie całej Polski, lista punktów sprzedaży: https://wienerberger.pl/kontakt-materialy-do-pobrania/dealerzy, czas realizacji zamówienia 1-3 tygodnie

Dokumentacja: Spełnia zapisy normy PN EN 1304, Atest higieniczny 

Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z. o. o.
ul. Ostrobramska, 79 04-175 Warszawa
T. +48 (22) 514 21 00, F. +48 (22) 514 21 03
biuro@wienerberger.com

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny