Designerskie baterie: zobacz piękne projekty z Mediolanu

Designerskie baterie: zobacz piękne projekty z Mediolanu

Autor: Anna Sołomiewicz
23 maj 2016 18:21

Co się stanie jeśli weźmiemy uniwersalna baterię zaprojektowaną przez Philippe Starcka i zaprosimy pięciu innych projektantów do stworzenia jej wylewek? Zobaczcie zachwycający efekt.

Wykorzystując techniczne możliwości uniwersalnego korpusu baterii Axor firma Hansgrohe wyznacza kolejny próg indywidualizacji produktu. Wylewka baterii umywalkowej może być wykonana z różnych materiałów i nie ma żadnych ograniczeń stylistycznych. Może idealnie dopasowywać się do wystroju wnętrza lub manifestować poglądy właściciela.

Marka Axor zaprosiła w tym roku do współpracy przy projekcie Axor WaterDream pięciu projektantów. Pomysł polegał za zaprezentowaniu własnego rozumienia żywiołu Wody w kontekście przestrzeni prywatnej. David Adjaye, Werner Aisslinger, FRONT, GamFratesi i Jean-Marie Massaud zaprojektowali unikalne wylewki, które poprzez swoje kształty i funkcje nadają armaturze i wodzie z niej płynącej piętno własnych przekonań i pragnień. W czasie realizacji projektu Axor WaterDream 2016 dyskutowaliśmy nad znaczeniem wody w naszym otoczeniu prywatnym. Zastanawialiśmy się też gdzie przebiega granica indywidualizacji produktu - mówi Philippe Grohe, W-ce Prezes Design Management w Hansgrohe SE. W wyniku pracy nad projektem powstało pięć kunsztownych i jednocześnie w pełni funkcjonalnych wylewek.

Wolność projektowania – uniwersalny korpus baterii Axor

Uniwersalny korpus baterii Axor (czyli baza montowana bezpośrednio na umywalce) pozwala na łatwy montaż elementu wylewki. W ofercie Hansgrohe znajduje się dedykowana do korpusu wylewka projektu Philippe Starcka – Axor Starck V, ale każdy może zaprojektować jej własny wariant. Dodatkowo uniwersalny korpus baterii Axor zapewnia bezpieczeństwo, długowieczność i perfekcyjną technologię stojące za renomą marki Axor.

Wraz z tegorocznym Axor WaterDream uniwersalny korpus baterii Axor rozpoczyna kolejny etap ekspansji indywidualnej kreatywności w ramach produkcji masowej - podkreśla Jean-Marie Massaud, wieloletni partner projektowy marki. To ucieleśnienie naszego przekonania o możliwości połączenia perfekcyjnej technologii masowej z indywidualnością projektowania – tak aby w przyszłości zapewnić wolność kreacji w obszarze projektowania wnętrz dodaje Philippe Grohe. Każdy z projektantów prezentuje inne spojrzenie na wodę i jej rolę w przestrzeni prywatnej, stąd różnorodność materiałów i kształtów.

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny