Deszczownia Arnika/Deante. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Deszczownia Arnika/Deante. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
13 wrz 2018 08:57

Deszczownia Arnika/Deante

Deszczownia Arnika wyposażona jest w baterię mieszaczową o cylindrycznym kształcie, bezpośrednio nawiązującym do modnej stylistyki baterii termostatycznych. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: Deszczownia Deante Arnika

Nazwa kategorii: Przestrzeń łazienki

Opis produktu: Deszczownia Arnika wyposażona jest w baterię mieszaczową o cylindrycznym kształcie, bezpośrednio nawiązującym do modnej stylistyki baterii termostatycznych. Zamiast tradycyjnych dźwigni projektantka zastosowała ukośnie ścięte pokrętła, które z jednej strony nadają minimalistyczny charakter, a z drugiej pozwalają na komfortową obsługę. Prawe pokrętło służy do ustawiania temperatury, a lewe do przełączania wody pomiędzy górną głowicą a słuchawką oraz regulacji siły strumienia.

Charakterystyczne dla modelu jest asymetryczne ustawienie drążka względem baterii oraz możliwość regulacji jego wysokości od 110 do 130 cm. Płaska głowica deszczowa szybko napełnia się wodą i opróżnia zaraz po jej zakręceniu, co pozwala na zaoszczędzenie wody oraz uniknięcie przykrego kapania po wyłączeniu wody. Wąż w platynowym kolorze jest elegancki i łatwy w czyszczeniu, a końcówka anty-twist zapobiega jego skręcaniu się. Dysze, którymi wydostaje się woda w głowicy deszczowej oraz słuchawce, zakończone są silikonowymi gumkami, w produktach Deante określanymi jako system anti-calc. Sprawia on, że odkładający się w otworach osad wapienny łatwo usunąć, przesuwając po gumkach palcem. Przedłuża to żywotność produktu i ułatwia jego czyszczenie. Utrzymanie czystości ułatwiają także opływowe kształty armatury. Brak załamań i zakamarków zmniejsza ryzyko nadmiernego gromadzenia się osadu wapiennego.

Bateria stanowiąca część deszczowni wyposażona jest w wysokiej jakości głowicę ceramiczną i jest bardzo cicha w użytkowaniu (grupa akustyczna I – poniżej 20 dB). Jej żywotność została potwierdzona testami mechanicznymi gwarantującymi wytrzymałość podczas 70 000 cykli otwarcia głowicy. Korpus baterii wykonany jest z wysokiej jakości stopu mosiądzu MO 59 – klasa A, z najwyższą zawartością miedzi.

Projektant: Małgorzata Płoskońska, absolwentka Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Od kiedy na rynku: 2017

Cena produktu: 779 zł

Gwarancja produktu: 5 lat

Pogwarancja: Pełna, na terenie całej Polski

Dostępność na rynku: W renomowanych salonach w całej Polsce oraz poza jej granicami

Dokumentacja: atest PZH, zgodność z normami PN-EN

Deante Antczak Sp.j.
al. Kościuszki 3, 90-418 Łódź
42 638 30 00, fax 42 638 30 80
deante@deante.pl
www.deante.pl

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny