Kamera wewnętrzna/Somfy

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 paź 2018 16:32

Pierwsza kamera full HD wyposażona w automatyczną przesłonę obiektywu do inteligentnego zabezpieczenia domu – zdalnie sterowana przez Internet. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: Kamera wewnętrzna Somfy

Nazwa kategorii: Nowoczesne technologie

Zobacz film:Opis produktu: Pierwsza kamera full HD wyposażona w automatyczną przesłonę obiektywu do inteligentnego zabezpieczenia domu – zdalnie sterowana przez Internet. Urządzenie umożliwia monitorowanie domu z dowolnego miejsca i chroni prywatność, gdy domownicy są obecni. Kamera zabezpiecza dom dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu typu smart – natychmiast po wykryciu nieuprawnionej ingerencji użytkownik otrzyma powiadomienia bezpośrednio na swojego smartfona. Dzięki kamerze wewnętrznej masz zawsze oko na swój dom i możesz w każdej chwili rozmawiać z osobami, które aktualnie w nim przebywają.

PROSTA OBSŁUGA

Sterowanie kamerą odbywa się poprzez niezwykle intuicyjną aplikację Somfy Protect. Ponadto każdy użytkownik może ją skonfigurować samodzielnie – połączenie z siecią lokalną Wi-Fi i dopasowanie ustawień do specyfiki wnętrza zajmuje dosłownie kilka minut.

OCHRONA DOMU

• Aktywacja monitorowania domu jednym kliknięciem w aplikacji Somfy Protect
• Stały podgląd z gwarancją wysokiej jakości obrazu (kamera full HD, szerokokątny obiektyw 130o, zoom cyfrowy 8x)
• W przypadku wykrycia ruchu – nagranie 10-sekundowego wideo przechowywanego bezpiecznie w chmurze z możliwością pobrania na telefon przez 24 godziny od zdarzenia
• Detekcja przez wbudowany czujnik ruchu Somfy Vision™ (analiza obrazu i podczerwień)
• Alerty w czasie rzeczywistym bezpośrednio na smartfon

ELASTYCZNOŚĆ

Urządzenie daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne – jest niewielkie (mniejsze od dłoni), posiada nowoczesny design, można je nie tylko dyskretnie postawić między książkami czy na dowolnym meblu, ale również estetycznie przymocować do ściany czy sufitu za pomocą dodatkowego uchwytu. Ponadto kamera jest przystosowana do obecności zwierząt domowych – umożliwia dopasowanie stref i czułości detekcji ruchu tak, by ulubieńcy domu nie wywoływali fałszywych alarmów.

KOMPATYBILNOŚĆ

Sterowanie urządzeniami domowymi nigdy nie było tak proste! Kamera wewnętrzna Somfy współpracuje z Amazon Alexa i Google Assistant – dzięki temu możemy aktywować i wyłączyć funkcje monitorowania głosem. Dodatkowo kamera jest kompatybilna z platformą IFTTT (If This Than That), a to pozwala na tworzenie różnorodnych scenariuszy warunkowych (w zależności od zaistnienia wskazanych przez użytkownika na platformie IFTTT okoliczności możemy z góry określić sposób działania urządzenia w danym momencie). Urządzenie może działać autonomicznie jako niezależna kamera, może również stanowić uzupełnienie domowego systemu alarmowego, czyli Somfy One i Somfy One+. Kamera wewnętrzna Somfy jest również kompatybilna bezpośrednio z centralą TaHoma® Premium.

SPOŁECZNOŚĆ SOMFY

Wyjeżdżasz i chcesz powierzyć opiekę nad domem bliskim, sąsiadom czy przyjaciołom? Wystarczy nadać odpowiednie uprawnienia w aplikacji Somfy Protect wskazanej osobie.

Od kiedy na rynku: czerwiec 2018
Cena produktu: 584,55 zł netto
Gwarancja produktu: 2 lata
Pogwarancja: Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
Dostępność na rynku: Dostępność w autoryzowanych punktach sprzedaży i w sklepie internetowym Somfy.

Somfy Sp. z o.o.
ul. Marywilska 34 03-228 Warszawa
tel.: 22 509 53 00, faks: 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

 

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny