Kolekcja mebli Muto by Vox

Autor: Konkurs Dobry Design 2016
21 paź 2015 15:00

Ciągle rosnące tempo życia oraz małe, w stosunku do ilości posiadanych przedmiotów mieszkania, powodują że coraz częściej szukamy rozwiązań szytych na miarę. Kolekcja Muto by Vox jest odpowiedzią na te poszukiwania.

Zgrabne gabaryty mebli umożliwiają zagospodarowanie małych przestrzeni, a jednocześnie dzięki modułowości mogą z nich powstać zestawy do urządzenia większych pomieszczeń. Neutralna kolorystyka mebli stanowi bazę do dalszej aranżacji.

W kolekcji znajdują się skrzynki, które można nastawiać na meblach (w specjalnie przygotowanych wnękach lub w innym, dowolnym miejscu), wieszać na ścianach i używać jako pojemników wspierających porządkowanie. Skrzynki są zróżnicowane kolorystycznie oraz materiałowo: 3 wykonane są z płyty laminowanej i dostępne w 3 kolorach, czwarta skrzynka wykonana jest z przyciemnianego szkła. Dzięki zróżnicowaniu koloru skrzynek oraz metalowym dodatkom można zmienić charakter pokoju: żółć rozświetli wnętrze i doda energii, kolor szary nada wnętrzu szlachetności, natomiast błękit pokochają wszyscy ceniący minimalizm i subtelne połączenia kolorystyczne.

Kolekcja Muto to także gra światłem i przestrzenią. Dedykowane lampy wpisują się w architekturę mebli i w swym wyjątkowym kształcie pełnią funkcję ozdobną, wieczorami tworząc również przyjemny i ciepły nastrój.

Fronty z perforowanej blachy stanowią oryginalny wyróżnik mebli i wprowadzają do zestawu współczesny, odważny akcent, jednocześnie stanowiąc zaskakująco eleganckie dopełnienie. Połączenie zróżnicowanych materiałów takich jak płyta meblowa, szkło, oraz metal nadaje wnętrzom umeblowanym kolekcją Muto niebanalny charakter. Kolekcja przeznaczona jest do wyposażenia pokoju dziennego, choć niektóre jej elementy (sekretarzyk, lampy, pufy itp.) mogą z powodzeniem funkcjonować w niemal każdym pomieszczeniu.

Użyte materiały:

- płyta laminowana odporna na zadrapania (meble oraz kolorowe skrzynki),

- metal (metalowe ramy półki wiszącej, stolika kawowego, sekretarzyka, lamp, ażurowe fronty mebli oraz ramki szafy RTV,

- szkło (szklana skrzynka oraz lampy).

Projektanci: Bartłomiej Pawlak, Łukasz Stawarski

Data wprowadzenia na rynek polski: lipiec 2015 r.
Okres gwarancji: 2 lata
Dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego: serwis dostępny w całym kraju
Dostępność na rynku: sprzedaż online oraz sklepy stacjonarne (ok. 100 sklepów)

Meble Vox sp. z o.o. sp. k.
ul. Gnieźnieńska 26/28
Janikowo k. Poznania
62-006 Kobylnica

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny