Markiza AMZ Solar/FAKRO

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
08 paź 2018 14:23

Markiza elektryczna AMZ Solar to odpowiednie połączenie skuteczności ochrony przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: Markiza AMZ Solar
  
Nazwa kategorii: Przestrzeń dziecka

Opis produktu: Markiza elektryczna AMZ Solar to odpowiednie połączenie skuteczności ochrony przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. Sterowanie pilotem lub całkowicie samoczynna, automatyczna obsługa w zależności od poziomu natężenia światła sprawiają, że z wyjątkową łatwością możemy chronić poddasze przed nagrzaniem. Dzięki temu, że markiza absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, a nie w pomieszczeniu, znacznie lepiej chroni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem niż dodatki wewnętrzne. Umożliwia jednocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem. Dodatkowo umieszczenie markizy za oknem nie zmniejsza powierzchni przeszklenia okna. Markiza zapewnia do 8 razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Markiza ogranicza zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych. Największym producentem dwutlenku węgla (CO2) są budynki (40% udziału w globalnej ilości). Markiza AMZ redukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

KOMFORTOWA OBSŁUGA

Markiza elektryczna AMZ Solar zapewnia wyjątkowy komfort obsługi. Działa w sposób automatyczny a zasilana jest energią słoneczną. W zależności od stopnia nasłonecznienia samoczynnie rozwija się chroniąc poddasze przed nagrzaniem. Tryb automatyczny można wyłączyć.

STEROWANIE

Markiza AMZ Solar wyposażona jest w czujnik pomiaru natężenia światła i może być sterowana w jednym z trzech trybów: - automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia), - półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie za pomocą pilota), - obsługa za pomocą dołączonego w zestawie pilota. W szczególnych przypadkach markizą można sterować przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizie. Markiza Solar jest zasilana z pakietu akumulatorów 12VDC zabudowanych w jej obudowie. Akumulatory są doładowywane przez panel solarny.

POPRAWA WARUNKÓW ERGONOMICZNYCH

Markiza AMZ poprawia warunki ergonomiczne w miejscach pracy. Zapewnia równomierny rozkład natężenia światła, zapewniając naszym oczom wizualny komfort i chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem. W pomieszczeniach z zaciągniętą markizą oczy nie męczą się tak jak w pomieszczeniu bez markizy, gdzie rozkład natężenia światła jest bardzo nierównomierny.

REDUKCJA HAŁASU PODCZAS DESZCZU

Zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel. Ten dodatkowy atut markizy zewnętrznej jest nieoceniony podczas snu.

OCHRONA PRZED PROMIENIOWANIEM UV

Markiza ogranicza przenikanie szkodliwego promieniowania UV do wnętrza pomieszczenia. Zaciągnięta markiza pomaga chronić przedmioty i materiały znajdujące się w pomieszczeniu przed szkodliwym promieniowaniem UV, które powoduje odbarwianie się przedmiotów.

Konspekt

Od kiedy na rynku: Styczeń 2013

Cena produktu: w zależności od rozmiaru

Gwarancja produktu: 2 lata

Pogwarancja: Dostępny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 
Dokumentacja: Deklaracja właściwości użytkowych

Nagrody,opinie,rekomend.: Złoty Medal BUDMA 2016

Fakro Sp.z.o.o
33-300 Nowy Sącz, ul Węgierska 144a
Telefon/Fax: +18 4440444
fakro@fakro.pl

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny