Okno dachowe RotoQ-4 P5/Roto

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 paź 2018 13:09

Okno dachowe RotoQ przeznaczone jest do zastosowania w budownictwie standardowym, energooszczędnym i pasywnym. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: Okno dachowe RotoQ-4 P5

Nazwa kategorii: Drzwi i okna

Opis produktu: Okno dachowe RotoQ przeznaczone jest do zastosowania w budownictwie standardowym, energooszczędnym i pasywnym. Jest to drewniane okno obrotowe o wyjątkowo solidnej i wytrzymałej konstrukcji - profile skrzydła o wysokości 11,5 cm są w stanie wytrzymać ogromne obciążenia. Dzięki temu okna o dużych rozmiarach np.1340x1600 cm, nie są narażone na odkształcenia związane z naporem śniegu, czy silnym wiatrem. Obrotowy system otwierania i ergonomiczna górna klamka zapewniają wyjątkową funkcjonalność i komfort użytkowania. Drewniane profile okienne, zabezpieczone są trzema warstwami ochronnymi i występują w kolorze białym lub naturalnej sosny (lakier transparentny z niewielką domieszką białego pigmentu). Okno może być wyposażone w energooszczędny pakiet 2- lub 3-szybowy. Posiada także fabrycznie zamontowany Termo-blok WD na całym obwodzie i wysokości ramy okiennej. Jest to element tzw. „ciepłego montażu”, który skutecznie minimalizuje mostki termiczne występujące na styku okna z konstrukcją dachu.

Integralnym elementem Termo-bloku WD jest fartuch z foli paroizolacyjnej, który gwarantuje szczelne połączenie okna z wewnętrzną folią paroizolacyjną. Okno charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem oblachowania zewnętrznego w wyjątkowej kolorystyce antracyt metallic. Atutem okna RotoQ jest innowacyjny, intuicyjny i łatwy montaż z technologią „klik”. Wszystkie elementy zewnętrznego oblachowania i kołnierza uszczelniającego są montowane bez użycia wkrętów. Każdy poprawnie wykonany krok montażu jest potwierdzony charakterystycznym „klikiem”. Okno posiada mikrowentylację i dodatkowo może zostać wyposażone w nawiewnik standardowy lub higrosterowalny. Dostępne jest w 21 rozmiarach i zaleca się montaż w dachach o kącie nachylenia w przedziale 15-90 stopni. Okno może występować w wersji manualnej lub elektrycznej. Projektant – Roto Okna Dachowe – dział konstrukcji.

Od kiedy na rynku: od 2015 roku

Cena produktu: od 1268,00

Gwarancja produktu: 15 lat

Pogwarancja: tak

Dostępność na rynku: tak

Dokumentacja: Karta techniczna RotoQ, Certyfikat Sentinel Haus Institut - poświadczający bezpieczeństwo produktu dla zdrowia użytkowników, Deklaracja zgodności okno dachowe z drewna

Roto Okna Dachowe Sp. z o.o.
ul. Lubelska 104, 21-100 Lubartów
Tel. 818550522, fax. 818550528
biuro.pl@roto-frank.com

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny