Okno wysokoosiowe Designo R79 WD/Roto

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 paź 2018 12:56

Wysokoosiowe okno dachowe Designo R79 z dolną klamką idealnie nadaje się do każdego pomieszczenia na poddaszu. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: Okno wysokoosiowe Designo R79 WD

Nazwa kategorii: Drzwi i okna

Opis produktu: Wysokoosiowe okno dachowe Designo R79 z dolną klamką idealnie nadaje się do każdego pomieszczenia na poddaszu. Dzięki zawieszeniu skrzydła okna w ¾ wysokości ramy, użytkownik może swobodnie otworzyć okno bez względu na swój wzrost. Dodatkowo, zamontowane siłowniki gazowe, sprawiają, że okno otwiera się bez większego wysiłku. Komfort zapewnia także zaprojektowana funkcja ustawienia okna w pozycji wygodnej do mycia pod kątem 120 stopni, dzięki której utrzymanie szyb w czystości jest szybkie i bezpieczne. Okno Designo R79 może być drewniane lub PVC. Okno drewniane, zabezpieczone jest trzema warstwami ochronnymi lakieru i występuje w kolorze naturalnej sosny z widoczną strukturą drewna o słoju stojącym. Na życzenie klienta okno może być polakierowane w dowolnym kolorze z palety RAL. Natomiast okno PVC występuje w kolorze białym lub w okleinie drewnopodobnej (odcień sosna lub złoty dąb). Dzięki Potrójnej Ochronie (pakiet 3-szybowy, Termo-blok WD oraz folia paroizolacyjna), użytkownik zyskuje wysoką energooszczędność oraz pewny i szczelny montaż.

Pakiet 3-szybowy zapewnia wysoki parametr cieplny. Take rozwiązanie zimą chroni poddasze przed stratami energii, a latem przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Fabrycznie zamontowany Termo-blok WD na całej wysokości i obwodzie ramy okiennej skutecznie minimalizuje mostki termiczne, przez co zapewnia wyjątkową szczelność połączenia, eliminując jednocześnie zjawisko kondensacji pary wodnej na elementach okna Integralnym elementem Termo-bloku WD jest fabrycznie zamontowany fartuch z foli paroizolacyjnej, który gwarantuje wykonanie szczelnej izolacji przeciwwilgociowej oraz prawidłowe docieplenie ramy okiennej Okno charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem oblachowania zewnętrznego w wyjątkowej kolorystyce antracyt metallic. Regulowane okucia zastosowane w oknie R79 dają możliwość wprowadzenia korekty w przypadku pojawienia się tzw. „przekoszeń” i nieszczelności okna związanych z „pracą więźby” dachowej. Okno posiada także mikrowentylację i dodatkowo może zostać wyposażone w nawiewnik standardowy lub higrosterowalny. Dostępne jest w 18 rozmiarach i zaleca się montaż na dachu o kącie nachylenia w przedziale 20-65 stopni. Projektant – Roto Okna Dachowe – dział konstrukcji.

Zobacz film: 

Od kiedy na rynku: od 2018 roku

Cena produktu: od 1089,00 zł

Gwarancja produktu: 15 lat

Pogwarancja: tak

Dostępność na rynku: tak

Dokumentacja: Karta techniczna R7, Certyfikat Sentinel Haus Institut - poświadczający bezpieczeństwo produktu dla zdrowia użytkowników, Deklaracja zgodności okno dachowe z drewna, Deklaracja zgodności okno dachowe z tworzywa

Nagrody,opinie,rekomend.
Brązowy Filar Budownictwa, III miejsce w konkursie targowym 53 Międzynarodowych Targów Budownictwa TWÓJ DOM 2018 w kategorii techniki wykończenia wnętrz, chemia budowlana, stolarka budowlana

Roto Okna Dachowe Sp. z o.o.
ul. Lubelska 104, 21-100 Lubartów
Tel. 818550522, fax. 818550528
biuro.pl@roto-frank.com

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny