Ręcznie formowana cegła elewacyjna Iluzo/Wienerberger

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 wrz 2018 15:17

Iluzo to ręcznie formowana cegła elewacyjna, która została zaprojektowana z myślą o konkretnej wizji architektonicznej. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: ręcznie formowana cegła elewacyjna Iluzo (szara, szaro-grafitowa, brązowa, brązowo-grafitowa, purpurowa)

Nazwa kategorii: Otoczenie domu

Opis produktu: Iluzo to ręcznie formowana cegła elewacyjna, która została zaprojektowana z myślą o konkretnej wizji architektonicznej. Jej wyjątkowy design polega na połączeniu pięknego lica z kreatywnym sposobem murowania. Iluzo wyposażona jest w wewnętrzną wnękę na zaprawę, co pozwala na ukrycie zaprawy, a na zewnątrz uzyskanie wrażenia braku spoiny z niemal niewidoczną szczeliną między warstwami. Daje to architektom możliwość stworzenia iluzji muru, który wygląda jak lita konstrukcja z cegieł. Cegły Iluzo wyróżnia więc innowacyjne podejście do wykorzystania tradycyjnego materiału. Jest to doskonała propozycja wszędzie tam, gdzie liczy się nowoczesność i niesztampowe podejście do wykończenia elewacji. Jednak siła charakteru Iluzo tkwi także w możliwościach jakie daje ceramika. Cegła Iluzo to ceramiczna cegła ręcznie formowana, co sprawia, że każda sztuka jest unikalna a jej lico jest niepowtarzalne jak glina, z której jest zrobiona. Natura czytelnie daje o sobie znać zatem w ich fakturze, a dodatkowo kolory cegieł nawiązują do stonowanych barw ziemi – producent proponuje jasne szarości (szara, szaro-grafitowa), brązy (brązowa, brązowo-grafitowa) oraz ciemną purpurę (purpurowa). Rozmiar i waga cegły Iluzo wynoszą odpowiednio 238x88x48 mm oraz 1,6 kg/szt. Jest to produkt mrozoodporny o nasiąkliwości poniżej 15%. Dzięki tym cechom, Iluzo przetrwa na elewacji wiele lat w niezmienionym stanie.

Od kiedy na rynku: 2014

Cena produktu: Iluzo purpurowa – 196 zł/m2, Iluzo brązowa i brązowo-grafitowa – 204 zł/m2, Iluzo szara i szaro-grafitowa – 220 zł/m2

Gwarancja produktu: Rękojmia wynikająca z przepisów Kodeksu Cywilnego

Pogwarancja: Bezpłatne doradztwo techniczne na terenie całej Polski

Dostępność na rynku: Produkt na zamówienie, czas oczekiwania ustalany indywidualnie

Dokumentacja: Produkty zgodne z PN-EN 771-1, Deklaracje Właściwości Użytkowych

Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z. o. o.
ul. Ostrobramska, 79 04-175 Warszawa
T. +48 (22) 514 21 00, F. +48 (22) 514 21 03
biuro@wienerberger.com

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny