Somfy One+ - zintegrowane rozwiązanie do inteligentnego zabezpieczenia domu/Somfy

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 paź 2018 16:54

Dzięki zaawansowanym funkcjom sztucznej inteligencji oraz wykrywaniu zagrożenia z wyprzedzeniem oferuje kompleksowy system bezpieczeństwa – wszystko w jednym. Produkt zgłoszony do kon kursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: Somfy One+

Nazwa kategorii: Nowoczesne technologie

Opis produktu: Somfy One+ - zintegrowane rozwiązanie do inteligentnego zabezpieczenia domu. Dzięki zaawansowanym funkcjom sztucznej inteligencji oraz wykrywaniu zagrożenia z wyprzedzeniem oferuje kompleksowy system bezpieczeństwa – wszystko w jednym. Mobilny alarm all-in-one to połączenie kamery, czujnika ruchu i syreny alarmowej do monitorowania domu o każdej porze i z dowolnego miejsca na świecie poprzez intuicyjną aplikację Somfy Protect. Dodatkowe akcesoria w zestawie i innowacyjne funkcjonalności zapewniają ochronę na wysokim poziomie i bezpieczeństwo domowników.

SKUTECZNIE ZABEZPIECZA DOM PRZED WŁAMANIEM

Syrena alarmowa odstraszy nieproszonych gości. W momencie wykrycia zagrożenia syrena alarmowa wydaje dźwięk o natężeniu 90+ dB. Można ją również uruchomić jednym kliknięciem w smartfonie. Zdjęcie i film ze zdarzenia Po wykryciu ruchu Somfy One+ robi zdjęcie i nagrywa 10-sekundowy film ze zdarzenia. Dostęp do plików jest bezpłatny, a dodatkowo są one bezpiecznie przesyłane i przechowywane w chmurze. Alert o zagrożeniu Somfy One+ jako system alarmowy all-in-one identyfikuje niebezpieczeństwo i w czasie rzeczywistym wysyła powiadomienie o sytuacji bezpośrednio na smartfon użytkownika. Niezależnie czy jest to próba włamania, chęć zniszczenia lub przestawienie urządzenia, pożar, odcięcie zasilania czy internetu – każdorazowo w aplikacji Somfy Protect pojawi się alert bezpieczeństwa.

Wykrycie każdego nieuprawnionego ruchu pod naszą nieobecność zapewnia technologia Somfy Vision™, która bazuje na analizie obrazu i podczerwieni. Akcesoria W zestawie Somfy One+ znajdują się bezprzewodowy czujnik wibracji i otwarcia IntelliTAG™, który może zostać zainstalowany na dowolnym oknie czy drzwiach. W przypadku próby włamania sensor wykryje je jeszcze zanim intruz dostanie się do środka – jednocześnie procedura alarmowa zostanie uruchomiona. Z kolei klucz zbliżeniowy Key Fob można dołączyć do kluczy do domu jako brelok – to niewielkie urządzenie, które dezaktywuje alarm automatycznie - bez wpisywania kodów czy klikania w aplikacji, a nawet posiada funkcję napadową (natychmiastowe włączenie syreny za pomocą przycisku).

Dodatkowe funkcjonalności Somfy One+ posiada wbudowaną baterię zasilania awaryjnego, która zagwarantuje działanie urządzenia w przypadku awarii prądu (do 6 godz.), a wewnętrzna karta pamięci przechowa nagranie ze zdarzenia. Każdorazowo użytkownik otrzyma również alert o awarii zasilania. Twoja społeczność W każdej chwili możesz nadać odpowiednie uprawnienia sąsiadom, przyjaciołom czy rodzinie. Pozwoli im to zareagować na każde powiadomienie alarmowe – szczególnie wtedy, gdy Ty będziesz nieosiągalny. Dodatkowo technologia komunikacji Somfy Around™ gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa – w przypadku utraty sygnału Wi-Fi Somfy One+ za pośrednictwem innego urządzenia Somfy Protect (np. Somfy Home Alarm czy innego Somfy One+) znajdującego się w sąsiedztwie prześle alert na smartfona.

OCHRONA PRYWATNOŚCI

Przesłona obiektywu kamery Somfy One+ zamknie się automatycznie po Twoim powrocie do domu i otworzy, jak tylko z niego wyjdziesz. Wszystko to dzięki aplikacji, w której możesz zarówno dostosować ustawienia do swoich potrzeb, jak i w dowolnym momencie sterować przesłoną obiektywu i zobaczyć obraz z kamery w czasie rzeczywistym. ALARM

STEROWANY GŁOSEM

Sterowanie alarmem nigdy nie było tak proste! Somfy One+ jest kompatybilny z Amazon Alexa i Google Assistant – dzięki temu możemy aktywować i dezaktywować system jedną komendą głosową. A to nie koniec. Zintegrowanie z platformą IFTTT (If This Than That) pozwala na tworzenie różnorodnych scenariuszy warunkowych (w zależności od zaistnienia wskazanych przez użytkownika na platformie IFTTT okoliczności możemy z góry określić sposób działania urządzenia w danym momencie).

PROSTOTA I DESIGN

Somfy One+ może stać w dowolnym miejscu, jego nowoczesny design będzie pasował do każdego wystroju. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji, by przygotować urządzenie do działania. Zawsze wiesz, co dzieje się w Twoim domu, możesz go monitorować nawet, gdy jesteś daleko. Funkcja smart aktywacji pozwoli jeszcze łatwiej uzbroić alarm – za każdym razem, gdy wychodząc z domu nie uruchomisz urządzenia – otrzymasz przypomnienie na swój smartfon. Somfy One+ wykrywa ruch i reaguje tylko na realne zagrożenie. Gałęzie za oknem w wietrzny dzień czy zwierzęta domowe nie wywołają fałszywego alarmu – możesz łatwo dopasować obszar i czułość detekcji do obecności Twoich ulubieńców. Wymiary i waga: 110x90 mm/340 g

Od kiedy na rynku: kwiecień 2018
Cena produktu: 1381,30 zł netto
Gwarancja produktu: 2 lata
Pogwarancja: serwis gwarancyjny i serwis pogwarancyjny (Somfy Assistance)
Dostępność na rynku: Dostępność w autoryzowanych punktach sprzedaży i w sklepie internetowym Somfy
Nagrody,opinie,rekomend. Złoty Medal MTP 2018 (Targi Securex)

Somfy Sp. z o.o.
ul. Marywilska 34 03-228 Warszawa
tel.: 22 509 53 00, faks: 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny