System alarmowy Somfy One/Somfy

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 paź 2018 16:45

Somfy One - kamera, czujnik ruchu i syrena alarmowa w jednym – do monitorowania domu o każdej porze i z dowolnego miejsca na świecie. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu:  Somfy One

Nazwa kategorii: Nowoczesne technologie

Opis produktu: Somfy One - kamera, czujnik ruchu i syrena alarmowa w jednym – do monitorowania domu o każdej porze i z dowolnego miejsca na świecie. To inteligentny i mobilny system alarmowy all-in-one, sterowany za pomocą intuicyjnej aplikacji Somfy Protect. Identyfikuje niebezpieczeństwo, uruchamia alarm w przypadku zagrożenia, by na końcu nagrać film ze zdarzenia. Równolegle użytkownik otrzymuje powiadomienie o sytuacji bezpośrednio na swój smartfon. Somfy One posiada mikrofon i głośnik, dzięki którym możemy słuchać i być słyszanym, nawet gdy jesteśmy poza domem, a automatyczna przesłona obiektywu kamery chroni naszą prywatność. Somfy One możemy skonfigurować w krótkim czasie i zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa jak w przypadku tradycyjnych systemów monitoringu.

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE DO ZABEZPIECZENIA DOMU

• Aktywacja alarmu jednym kliknięciem w aplikacji Somfy Protect.
• Stały kontakt z domem i możliwość obserwacji dzięki najlepszej w swojej klasie kamerze szerokokątnej o rozdzielczości Full HD z funkcją widzenia nocnego i 8-krotnym zoomem.
• Wbudowana syrena emitująca dźwięk o natężeniu 90+dB.
• Zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji do wykrywania zagrożeń (podczerwień i analiza obrazu), które wykluczają ryzyko fałszywych alarmów.
• Wykrywanie dymu – uruchomienie alarmu i powiadomienie użytkownika o zaistniałym niebezpieczeństwie.
• Alerty o zagrożeniu przesyłane natychmiast po wykryciu niebezpieczeństwa na smartfon użytkownika.
• Darmowy zapis nagrań wideo (10 sek.) w przypadku wykrycia obecności intruza.
• Bezpieczeństwo danych i przechowywanie nagrań wideo w chmurze – zabezpieczone przed usunięciem przez osoby nieuprawnione.
• Funkcja antysabotażowa – powiadomienie użytkownika o każdej próbie przestawienia urządzenia.

PRYWATNOŚĆ

Somfy One posiada zautomatyzowaną przesłonę obiektywu, która zamyka się automatycznie, gdy wracasz do domu i otwiera się, gdy aktywujesz alarm. Wszystko to dzięki możliwości dostosowania ustawień do swoich potrzeb w darmowej, intuicyjnej aplikacji Somfy Protect.

SMART AKTYWACJA

Łatwa instalacja i wygodne użytkowanie to podstawowe cechy Somfy One. Dzięki funkcji smart aktywacji otrzymasz przypomnienie o włączeniu alarmu, gdy wyjdziesz z domu.

DOPASOWANY DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

Somfy One może strzec bezpieczeństwa każdego domu, również tego, w którym przebywają zwierzęta. W aplikacji Somfy Protect w kilka chwil możemy dostosować czułość detekcji do obecności naszych małych ulubieńców. Dzięki wykrywaniu selektywnemu można określić, które obszary mają być chronione, a które ignorowane.

DESIGN

Niewielki rozmiar, elastyczne możliwości aranżacyjne, najwyższa jakość materiałów – wyjątkowy design urządzenia z pewnością przypadnie do gustu każdemu użytkownikowi.

KOMPATYBILNOŚĆ

Sterowanie alarmem nigdy nie było tak proste! Somfy One współpracuje z Amazon Alexa i Google Assistant – dzięki temu możemy aktywować i dezaktywować system jedną komendą głosową. Jest również kompatybilny z platformą IFTTT (If This Than That), a to pozwala na tworzenie różnorodnych scenariuszy warunkowych (w zależności od zaistnienia wskazanych przez użytkownika na platformie IFTTT okoliczności możemy z góry określić sposób działania urządzenia w danym momencie). Urządzenie może działać niezależnie, można również rozbudować system o dodatkowe akcesoria, np. czujnik wibracji i otwarcia IntelliTAG™ (do zamontowania na drzwiach lub oknie), klucz zbliżeniowy Key Fob (można dołączyć do kluczy do domu jako brelok, do jeszcze prostszej dezaktywacji alarmu) czy czujnik ruchu lub syrenę alarmową (zewnętrzną i/lub wewnętrzną).

SPOŁECZNOŚĆ SOMFY

Na czas wyjazdów możesz powierzyć opiekę nad domem i systemem alarmowym bliskim, sąsiadom lub przyjaciołom. W kilka minut w aplikacji Somfy Protect nadasz uprawnienia wskazanej osobie, które można w każdej chwili również zmienić czy usunąć. Wymiary i waga: 110x90 mm/260g

Od kiedy na rynku: kwiecień 2018
Cena produktu: 893,50 netto
Gwarancja produktu 2 lata
Pogwarancja: serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
Dostępność na rynku: Dostępność w autoryzowanych punktach sprzedaży i w sklepie internetowym Somfy
Nagrody,opinie,rekomend. Nagrody: IF DEsign Award 2017, CES 2017 (kategorie: Embedded Technologies, Smart Home)

Somfy Sp. z o.o.
ul. Marywilska 34 03-228 Warszawa
nr tel.: 22 509 53 00, nr faks: 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny