System baterii umywalkowych Geberit Brenta i Piave/Geberit

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
12 paź 2018 13:14

Smukłe, wyrafinowane i proste w instalacji Elektroniczne baterie umywalkowe zapewniają możliwość wyjątkowo higienicznego mycia rąk, jako że kurek jest otwierany i zamykany bezdotykowo. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: System baterii umywalkowych Geberit Brenta i Piave

Nazwa kategorii: Przestrzeń łazienki

Opis produktu: Smukłe, wyrafinowane i proste w instalacji Elektroniczne baterie umywalkowe zapewniają możliwość wyjątkowo higienicznego mycia rąk, jako że kurek jest otwierany i zamykany bezdotykowo. Są one przeznaczone przede wszystkim do stosowania w sanitariatach obiektów publicznych i półpublicznych, takich jak lotniska, galerie handlowe, szkoły czy placówki gastronomiczne. Szczególne wyzwanie – zwłaszcza w lokalach odwiedzanych przez dużą liczbę osób – wiąże się z faktem, że baterie muszą być bardzo wytrzymałe, nie tylko ze względu na częste, ale również nierzadko niezbyt delikatne użytkowanie. Ponadto tradycyjne baterie montowane najczęściej w umywalkach oraz ich systemy elektroniczne są stale narażone na wilgoć i wodę, co może powodować nieprzyjemne awarie.

W nowym systemie baterii umywalkowych Geberit wyeliminował słabe strony baterii bezdotykowych. Wszystkie elementy funkcjonalne, takie jak elementy elektroniki sterującej, mieszacz, zawory i przyłącza elektryczne zostały - jedynie z wyjątkiem czujnika podczerwieni - umieszczone w odrębnej skrzynce funkcyjnej o wymiarach zaledwie 14 cm x 14 cm. Zostanie ona w dostępny sposób zamontowana pod umywalką w ścianie, czyli poza strefą mokrą. W przypadku braku możliwości zamontowania skrzynki funkcyjnej w ścianie można alternatywnie skorzystać z odpornej natynkowej skrzynki. Specyfika baterii ściennych Bezdotykowe ścienne baterie umywalkowe są bardzo praktyczne: cała powierzchnia umywalki pozostaje wolna, co niezmiernie ułatwia utrzymanie czystości, zaś mycie rąk jest znacznie bardziej ergonomiczne. Fakt, że w praktyce bardzo rzadko spotykamy baterie bezdotykowe, ma dość banalną przyczynę: dotychczas nie było w zasadzie żadnego rozwiązania zapewniającego bezpieczne zaplanowanie i niezawodną instalację takich systemów.

Na nowym systemie baterii umywalkowych Geberit projektanci i instalatorzy mogą natomiast w pełni polegać. Dzięki wykorzystaniu systemów podtynkowych Geberit baterie ścienne mogą być szybko i bezbłędnie montowane w ścianie, zaś baterie stojące - w umywalkach. Należące do systemu baterii umywalkowych nowe elementy do montażu umywalek w technologii podtynkowej (Geberit Duofix i Geberit GIS) są przystosowane do łatwej i bezpiecznej instalacji systemu baterii. Bazują one na sprawdzonej już technologii podtynkowej Geberit i posiadają trawersy o regulowanej wysokości, do których są mocowane cokoły baterii i umywalki. Rozwiązanie to zapewnia precyzyjne ustawienie (w pionie lub w poziomie) oraz solidne zamocowanie korpusu baterii, minimalizując możliwość powstania kosztownych wad. Bezpośrednie prowadzenie wody Dzięki wydzieleniu elementów funkcyjnych z korpusu baterii powstają całkowicie nowe możliwości projektowania samych baterii.

Nowe modele Piave i Branta zaprojektowane przez Christopha Behlinga charakteryzują się bardzo smukłą i ponadczasową formą. Oba modele są dostępne w wersji stojącej i ściennej, i pasują niemal do wszystkich wzorów umywalek. Baterie ścienne Geberit Piave i Brenta są dostępne w wersjach o długości 170 mm i 220 mm. Co istotne, woda jest doprowadzana wzmocnionym przewodem z tworzywa sztucznego, sięgającym od znajdującej się pod umywalką skrzynki funkcyjnej do regulatora strumienia umieszczonego przy wylewce baterii. Pozwala to zapewnić niczym nie zagrożoną jakość wody pitnej. Ekonomiczna eksploatacja i prosta konserwacja Oprócz niezwykle korzystnej relacji między ceną a jakością, system baterii umywalkowych charakteryzuje się także ekonomiczną eksploatacją. Istnieją trzy możliwości zasilania baterii umywalkowych: podłączenie do sieci elektrycznej, baterie oraz zasilanie generatorowe wykorzystujące przepływ wody podczas użytkowania baterii.

Ostatnie z wymienionych rozwiązań nie powoduje dodatkowych kosztów związanych z poborem energii sieciowej lub wymiany baterii zasilających. Wszystkie elementy odpowiedzialne za regulację i konserwację baterii umywalkowych oraz przyłącza wodne i elektryczne zabezpieczone są w zamontowanej pod umywalką skrzynce funkcyjnej, do której nie dochodzi woda. Zawory, mieszacze i filtry są łatwo dostępne i mogą być odpowiednio ustawione lub oczyszczone kilkoma prostymi ruchami. W każdym momencie można też zmienić dotychczasową konfigurację, na przykład w związku z zainstalowaniem generatora.

Od kiedy na rynku: 2017

Cena produktu: od ok. 1800 zł netto

Gwarancja: 2 lata na produkt, 25 lat gwarancji dostępności części zamiennych

Pogwarancja: serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całego kraju

Dostępność na rynku od: 2017

Dokumentacja: Atest Higieniczny PZH, Krajowa Deklaracja Właściwości Użytkowych

Geberit Sp. z o. o.
ul. Postępu 1, 02-676 Warszawa
Telefon/Fax 22 37 60 102
geberit.pl@geberit.com
www.geberit.com

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny