Array
Czy muszą mnie znać, aby docenić? Poznaj wszystkich panelistów

Czy muszą mnie znać, aby docenić? Poznaj wszystkich panelistów

Autor: Marta Ustymowicz
02 gru 2015 10:36

9 grudnia 2015 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin odbędzie się trzecia już edycja Forum Dobrego Designu. Podczas paneli dyskusyjnych poruszonych zostanie wiele interesujących zagadnień.

Podczas tegorocznej, trzeciej już edycji Forum Dobrego Designu na uczestników czeka wiele atrakcji, w tym panele dyskusyjne, w których udział wezmą znane osobistości ze świata designu i architektury. Podczas panelu, zatytułowanego "Czy muszą mnie znać, aby docenić" dowiemy się jak komunikować design oraz czy współcześni twórcy mają szansę dotrzeć do odbiorcy bez pośrednictwa mediów społecznościowych. Prelegenci rozmawiać będą również o tym, czy funpage oraz blog są dobrym miejscem do prezentowania swoich prac. Czy istotne jest to, kto stoi za projektem oraz na ile bezpośredni kontakt z odbiorcą pomaga w promowaniu designu.

Panel zatytułowany "Czy muszą mnie znać, aby docenić" poprowadzi projektant Krystian Kowalski, znany ze swoich projektów dla takich marek jak Noti, Comforty, Marbet Style, Iker czy IKEA. Absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz projektowania w Royal Collage of Art w Londynie. Od 2013 roku prowadzi własną pracownię pod nazwą Krystian Kowalski Industrial Design. Jego projekty pokazywane były m.in. w Mint Gallery w Londynie czy Triennale w Mediolanie.  

Udział w dyskusji zapowiedzieli (wykaz osób w kolejności alfabetycznej):

Barbara Krzeska - Menedżerka Projektu Design w Instytucie Adama Mickiewicza. Współtwórczyni wielu wystaw, wydawnictw i innych wydarzeń sygnowanych marką Culture.pl. Od kilku lat uparcie stymuluje kreowanie wizerunku Polski w świecie, promując polską myśl projektową. Dzięki jej staraniom zaistniało kilkanaście wydarzeń, m.in.: wystawa „Polish Job” w Mediolanie czy „NASZ” w Nowym Jorku.

Marta Niemywska - Absolwentka Wydziału Wzornictwa Przemysłowego na warszawskiej ASP. Laureatka wielu konkursów projektowych. Członkini Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na swoim koncie współprace z wieloma firmami i organizacjami min. z MUJI, NAP, Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, Polską Akcją Humanitarną, Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Uniwersytetem Dziecięcym. Projektuje dla światowych marek tj. Meesh, Nap.

Natalia Nguyen - Architekt, aktorka, miłośniczka designu. Ukończyła Politechnikę Warszawską oraz Santa Monica College, West LA College i Los Angeles Institute of Architecture and Design. Szerszej publiczności znana jako współprowadząca program „Pan i Pani House”, emitowany na antenie TVN w 2012 roku. Kolejnym medialnym wyzwaniem był program „Bitwa o dom”, w którym zasiadała w Jury przez trzy jego edycje.

Jakub Sobiepanek - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Wzornictwa. Otrzymał nagrodę Rado Young Design Award oraz nagrodę specjalna od Targów w Frankfurcie – Frankfurt Messe Założyciel i partner w firmie Vzór. 

Agnieszka Puchyr - architekt, autorka bloga panidyrektor.pl. Jest twórcą programu „PROMOCJA ARCHITEKTURY” - od jesieni 2014 roku rozpoczęła serię spotkań i warsztatów związanych z tym tematem. Członek Podkarpackiej Okręgowej Izby Architektów RP, dyrektor biura architektonicznego URBAN PROJECT; przez dwa lata prowadziła pracownię PUCHYR Architects w Warszawie. Od 2009r. współpracuje z pracownią planistyczną w Sanoku, gdzie siedzibę ma zespół architektów pracujący nad tematami związanymi z projektowaniem wielkoskalowym – urbanistycznym – PUCHYR architekci.

 

 

 

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny