Dobry design się opłaca

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
19 lis 2019 20:53

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości od lat promuje współpracę przedsiębiorców i projektantów jako ważną dla rozwoju firmy – budowę marki i przewagi konkurencyjnej, jako istotną formę rozwoju firmy przez innowacje. W trakcie zbliżającego się Forum Dobrego Designu o projektach PARP opowiedzą designerzy, przedstawiciele agencji i eksperci rynku.

Agencja prowadzi szereg programów zachęcających właścicieli firm do szerszego wykorzystania wzornictwa w rozwoju innowacyjnych produktów – nie tylko funkcjonalnych, estetycznych, ale i bezpiecznych czy zoptymalizowanych pod względem kosztów produkcji.  Jednym z takich działań jest program pilotażowy „Granty na dizajn”, który ma na celu wsparcie innowacyjności przedsiębiorców z branży meblarskiej. Realizacja projektu przez operatorów rozpoczęła się w kwietniu 2018 roku i dobiega końca w grudniu bieżącego roku.

Pilotaż pozwolił dwudziestu małym i średnim firmom opracować, stworzyć i wypromować autorskie kolekcje mebli we współpracy z profesjonalnymi projektantami i design managerami. Uczestnicy otrzymali także wsparcie doradcze i szkoleniowe w zakresie innych aspektów komercjalizacji nowych produktów. Wiele z nich wzbudziło uznanie na targach branżowych.

Badania prowadzone przez PARP wskazują, że przedsiębiorcy inwestujący w design są bardziej innowacyjni, mają większe zyski i szybciej rosną. Pilotaż „Granty na dizajn” miał zachęcić producentów mebli do nawiązania współpracy z profesjonalnymi projektantami i rozwijania ich przedsiębiorstw w oparciu o nowe projekty wzornicze, do konkurowania własnym designem – mówi Anna Forin, Dyrektor Departamentu Usług Proinnowacyjnych w PARP.

Forum Dobrego Designu, którego Partnerem jest PARP, odbędzie się 5 grudnia br. w Warszawie. Wydarzenie będzie okazją do tego, aby operatorzy, projektanci, design managerowie oraz przedsiębiorcy podzielili się swoimi doświadczeniami z udziału w projekcie PARP oraz opowiedzieli o praktycznej stronie współpracy polskich firm meblarskich korzystających z usług profesjonalnych projektantów, o projektach, problemach, sukcesach i korzyściach biznesowych, wynikających z udziału w pilotażu.

Zapraszamy na panel pt. „Wzornictwo jako narzędzie wdrażania innowacji w firmach meblarskich” o godz. 14:00. Porozmawiamy o tym, jak ułatwić współpracę projektantów z przedsiębiorcami oraz pomóc firmom z branży meblarskiej w pierwszych krokach do zaprojektowania i wdrożenia autorskich produktów.

Więcej informacji i rejestracja: www.forumdobregodesignu.pl

O programie "Granty na dizajn" przeczytasz tu: https://grantynadesign.pl/

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny