FDD 2018: Jerzy Łątka o designie odpowiedzialnym

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 paź 2018 12:46

Design wierny zasadom zrównoważonego rozwoju to ogromna siła, która może wyrwać nas ze sztucznych środowisk i kultury jednorazowych opakowań. Jak wdrażać w życie projekty odpowiedzialne? O tym w trakcie Forum Dobrego Designu opowie architekt i innowator Jerzy Łątka.

Jerzy Łątka jest architektem, projektantem i naukowcem związanym z Zespołem Architektury Mieszkaniowej na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W swojej pracy badawczej i projektowej zajmuje się możliwościami wykorzystania papieru i jego pochodnych do realizacji nowatorskich konstrukcji wykonanych z tego materiału, a także architekturą tymczasową, pomocową i społeczną.

W 2017 roku obronił doktorat na Wydziale Architektury Uniwersytetu Technicznego w Delft (w Departamencie Architectural Engineering + Technology). Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobył w polskich i międzynarodowych biurach projektowych oraz uczelniach wyższych. Odbył praktyki zawodowe i staże naukowe w Polsce, Irlandii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii i Holandii.

W 2013 roku wraz z Shigeru Ban Architects i Voluntary Architects Network brał udział w projekcie i realizacji pomocowego przedszkola Paper Nursery School w mieście Yaan w Chinach. W roku 2016 zdobył pierwsze miejsce w konkursie Futu Wro Miasto Przyszłości/Laboratorium Wrocław w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Zrealizowany w ramach ESK projekt Domek z Kart/House of Cards był eksperymentalną jednostką mieszkalną wykonaną z komponentów papierowych.

W 2017 został wybrany jednym z 30 kreatywnych Wrocławia oraz jednym z dziesięciu innowatorów przed 35 rokiem życia w Polsce wybranych przez prestiżowy MIT Technology Review. Jest założycielem platformy projektowo – badawczej architektury papierowej: www.archi-tektura.pl.

Jerzy Łątka weźmie udział w sesji inaugurującej tegoroczne Forum Dobrego Designu (6.12.2018 r. Centrum Praskie Koneser). 

Zarejestruj się i zobacz więcej: www.forumdd.pl

 

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny