FDD 2018: Katarzyna Kraszewska o kobietach w świecie designu i architektury

FDD 2018: Katarzyna Kraszewska o kobietach w świecie designu i architektury

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
21 lis 2018 17:27

Historia polskiego wzornictwa to także historia kobiet – utalentowanych, zaangażowanych i pełnych pasji. O wzór do naśladowania w świecie architektury i designu oraz o wyzwania, jakie stoją przed kobietami w tej branży zapytaliśmy Katarzynę Kraszewską, projektantkę wnętrz, która 6 grudnia będzie prelegentką Forum Dobrego Designu.

- Moją inspiracją ostatnimi czasy jest Barbara Hulanicki, która stworzyła tzw. Bibę, awangardę w latach 60-tych XX wieku. Obecnie projektuje domy na Florydzie. To bardzo dobry wzór dla takich osób, jak ja - mówi Katarzyna Kraszewska.

Jak podkreśla, problemy związane z płcią nie omijają świata architektury. - Kobiety architektury i designu muszą się mierzyć z problemem stereotypów: z tym, że kobieta nie jest tak twarda i skuteczna jak mężczyzna oraz nie jest tak sfokusowana na cele. Jest to nieprawda. Kobieta może być silna, ale też delikatna, a domowa mama może być również skuteczną bizneswoman. Obalanie stereotypów i pokazanie, że jesteśmy multifunkcjonalne to największe wyzwania, z jakimi musimy się zmierzyć. Wszystko jest w naszych głowach, jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużo - mówi Katarzyna Kraszewska.

6 grudnia w trakcie Forum Dobrego Designu Katarzyna Kraszewska weźmie udział w sesji tematycznej "Kobiety w designie".

Wstęp wolny. Rejestracja: www.forumdd.pl

Forum Dobrego Designu - jedno z największych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce designu! To już szósta edycja spotkania dla architektów, projektantów, producentów i dystrybutorów wyposażenia oraz wszystkich, którzy kochają dobry design. Już dziś warto zarezerwować ten dzień! 

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny