FDD 2018: światło, natura, personalizacja: takie są trendy w aranżacji okien

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
04 sty 2019 08:25

Jakie okna chcą mieć Polacy? Jakie trendy w ich aranżacji są obecnie najbardziej aktualne? W trakcie Forum Dobrego Designu 2018 mówiła o tym Agnieszka Gołębiewska, kierownik marketingu w firmie Anwis.

W aktualnych tendencjach dominują przeszklenia, które otwierają wnętrze na otoczenie. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko ciekawy efekt wizualny, ale również zapewnia wysoką funkcjonalność. W trakcie FDD 2018 Agnieszka Gołębiewska wyraźnie wskazała, że moda na przeszklenia jest także w Polsce doskonale widoczna:

- Światło we wnętrzu to bardzo wyraźny trend.Widać wyraźnie, że coraz więcej montuje się dużych przeszkleń. Dlatego my jako firma oferujemy produkty dostosowane do tego rozwiązania. Również trend przenikania wnętrza z otoczeniem budynku jest bardzo wyraźny - dodała.

Inny trend, którego nie sposób nie zauważyć, dotyczy koloru i faktury.

- Widać dobrze, że obecnie w stolarce okiennej dominują antracyt i szary bazaltowy. Cały czas utrzymuje się trend na okleinę - zwłaszcza w Polsce. Widać także, że coraz częściej montuje się okna o drewnianej fakturze, w naturalnych barwach - wyjaśniała Agnieszka Gołębiewska.

Kolejny widoczny trend to personalizacja,  oznaczająca dostosowywanie produktu do potrzeb i możliwości klienta. Personalizacja i kustomizacja w bardzo dużym stopniu wkroczyły do naszych wnętrz i dotyczy to nie tylko mebli, okładzin ściennych, ale także okien. Chcemy mieć rozwiązania skrojone dokładnie na miarę naszych potrzeb. Agnieszka Gołębiewska wskazała także, że coraz istotniejsze dla klientów stają się kwestie bezpieczeństwa, oznaczające chociażby systemy bezpieczne dla dzieci. 

- Widać, że to jest oczekiwanie rynku - mówiła w trakcie Forum Dobrego Designu 2018.

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny