FDD: Ageless Living - dla kogo będziesz projektować jutro?

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 paź 2017 10:49

Projektowanie dla osób 50+, choć jest już globalnym trendem, nadal bywa pomijane przez media, marketing i samych projektantów. O designie pod znakiem Ageless Living opowiedzą na Forum Dobrego Designu architekt wnętrz Joanna Misiun i Miłosz Matelski, menedżer designu i marketingu, od 9 lat związany z marką Schattdecor.

- W tym roku na Forum Dobrego Designu  firma Schattdecor zaprezentuje nie tyle swój produkt, co kompetencję w obserwacji i interpretacji trendów globalnych - wyjaśnia Miłosz Matelski. -  Jednym z tych trendów jest pomijana przez projektantów i „mediowców” grupa Silver czyli osoby 50+. Zmiany demograficzne prowadzą do odejścia od klasycznego pojmowania procesu starzenia się i sprawiają, że ludzie po osiągnięciu pewnego wieku nie chcą zamykać się już w swojej strefie komfortu. Branża wyposażenia wnętrz to kolejna branża, która powinna mocno skupić się na tej grupie wiekowej. Grupa ta dba o zdrowie, odżywianie i aktywności społeczne nie inaczej niż dwudziestolatkowie. A niestety mniej niż 5% osób 50+ możemy zobaczyć w reklamach telewizyjnych. Jeśli już widzimy, to tylko w tematyce farmakologii lub ubezpieczeń na życie. Tymczasem według GUS już w roku 2025 czterech na dziesięciu Polaków będzie po pięćdziesiątce! Nasze wystąpienie będzie dotyczyć tej grupy wiekowej w kontekście wnętrz i innych produktów i usług. 

Miłosz Matelski - od 9 lat związany z marką Schattdecor, gdzie dotychczas zajmował się wdrażaniem wzornictwa u producentów mebli, płyt drewnopochodnych i drzwi. Obecnie kieruje zespołem odpowiedzialnym za prezentację produktu i kontakt z projektantami. Posiada także doświadczenie w organizacji i rozwoju imprez targowych. Absolwent Wydziału Humanistycznego Collegium Da Vinci w Poznaniu oraz Wydziału Wzornictwo i Architektura Wnętrz na ASP w Łodzi.

Joanna Misiun - architekt wnętrz, absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współpracuje z firmą Schattdecor od 2012 roku. Poza projektowaniem przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych, zajmuje się obserwacją kierunków rozwoju wzornictwa na rynku wyposażenia wnętrz.

Przyszłość designu – to hasło przewodnie tegorocznego Forum Dobrego Designu, które odbędzie się 6 grudnia 2017 roku w Warszawie. Już dziś warto zarezerwować ten termin! 900 gości, architektów, projektantów wnętrz, designerów, kilkudziesięciu prelegentów, liczne debaty, dyskusje i rozmowy o designie – Forum Dobrego Designu to najlepsze miejsce, aby zaprezentować swoją markę i porozmawiać, o wszystkim, co w branży wyposażenia wnętrz najważniejsze. 

>>>AGENDA<<<

>>>ZAREJESTRUJ SIĘ<<<

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny