FDD: globalne trendy a potrzeba indywidualizacji

Autor: Anna Usakiewicz
07 gru 2016 15:38

Case study firmy Schattdecor, partnera wspierającego Forum Dobrego Designu poświęcone było potrzebom indywidualizacji - jednemu z aktualnych trendów globalnych.

Case Study zaprezentowała Claudia Küchen – Dyrektor Designu i Marketingu, Schattdecor AG (Niemcy). Ponadto Claudia Küchen kieruje międzynarodową grupą projektantów, zajmujących się kreacją i propagowaniem nowych trendów wzorniczych w branży zadrukowanych papierów dekoracyjnych i folii finish. Od 17 lat odpowiada za design w całej grupie Schattdecor.

Schattdecor kształtuje otoczenie, wprowadzając do mieszkań i miejsc pracy koloryt i wzornictwo.  Produkty firmy znajdują  zastosowanie w przemyśle uszlachetniania powierzchni płyt drewnopochodnych, wykorzystywanych w przemyśle meblarskim, w produkcji paneli podłogowych, paneli ściennych, drzwi i innych elementów wyposażenia wnętrz.

W wystąpieniu Claudia Küchen wskazywał na udział mediów społecznościowych w kształtowaniu globalnych trendów. W prezentacji poruszone zostały takie zagadnienia jak zjawisko trendu globalnego, wpływu oraz wzajemnego oddziaływania na siebie takich czynników jak moda oraz styl życia, które mają także bezpośrednie przełożenie na trendy w aranżacji wnętrz. - Jesteśmy przekonani, że globalne trendy istnieją, ale indywidualizm jest ważnym aspektem w procesie projektowania - mówiła Claudia Küchen.

Claudia Küchen starała się również odpowiedzieć na pytanie czy wszyscy jesteśmy pod wpływem takiej samej mody i czy wszyscy ulegamy tym samym trendom globalnym, posługując się przykładami ze świat mody odzieżowej, (np. trend oversize), czy modą na zdrowe odżywianie (np. weganizm).

Kolejna część prezentacji dotyczyła aranżacji wnętrz i ich kreowania zgodnie ze światowymi trendami oraz jaka rolę odgrywa tutaj indywidualny gust oraz czynniku związane z kulturą danego regionu.

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny