×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
FDD: jakie kolory będą królować w 2018 roku?

FDD: jakie kolory będą królować w 2018 roku?

Autor: Redakcja
Dodano: 06 gru 2017 14:28
Zaktualizowano: 06 gru 2017 14:35

Dobór i wyjątkowa sztuka łączenia kolorów były przedmiotem sesji dyskusyjnej "Barwny dom. Top kolory 2018 roku" na tegorocznym Forum Dobrego Designu. Jakie kolory będą rządzić w nadchodzącym roku?

W dyskusji moderowanej przez Ewę Kozioł, redaktor naczelną magazynu "Dobrze Mieszkaj" oraz portalu www.dobrzemieszkaj.pl oraz Annę Usakiewcz redaktor prowadzącą magazyn "Dobrze Mieszkaj" oraz dziennikarkę portalu www.dobrzemieszkaj.pl udział wzięli: Monika Bronikowska, projektantka wnętrz, HOLA Design,  Agnieszka Buczkowska-Korlińska, architekt, właściciel, Inter-Arch Architekci, Artur Indyka, projektant wnętrz, prowadzący program "Meblokreacje" na Domo+, Dariusz Jędrzejczak, szef działu handlowego marki Colorimo, Marcelin Matusiak, przedstawiciel GfK Polonia, ekspert ds. badań konsumenckich, Maciejka Peszyńska-Drews, Design Coach, projektant wnętrz, Autorskie Studio Projektu Qubatura, Izabela Żak, doradca architektów, marka Flügger.

Każda z barw niesie ze sobą pewien kod i ładunek emocjonalny, dlatego o kolorach warto rozmawiać - zaznacza Monika Bronikowska,  projektantka wnętrz, HOLA Design. I dodaje: zieleń to mocniejszy akcent kolorystyczny wybierany od lat. W 2018 roku będą pojawiały się odważniejsze kolory, mocniejsze. Nie neguję bieli, ale dodam, że może ona mieć różne odcienie. W trendach pojawią się kolory ziemi – dla bardziej zachowawczych. Błękity i zielenie to będą rzeczy dominujące.

Znaczącą rolę architekta jako przewodnika po kolorach podkreślili wszyscy dyskutanci. Maciejka Peszyńska-Drews stwierdziła: Rolą architektów i projektantów jest wizualizowanie pomysłów. Nas od klientów różni wyobraźnia – my architekci umiemy wizualizować kolor we wnętrzu, klient tego na ogół nie potrafi. Swój głos zaznaczył również Artur Indyka: Mamy otwierać oczy klientowi i mu przedstawiać możliwości. Lubie biały, ale nie widzę możliwości życia bez koloru – bez ich ładunku emocjonalnego. Biel powinna być przepleciona zdecydowanym i mocniejszym kolorem.

Izabela Żak podkreśliła znaczącą rolę architektów: Kliencie nie mają wyobraźni, zadają pytania. Chcą wiedzieć, jak łączyć kolory, oczekują porady. Trzeba klientom pokazać, że odważne kolory można ze sobą zestawiać. 

 Również Marcelin Matusiak podkreślił rolę projektantów: Projektant to swoisty psycholog, który nie narzuca, ale wsłuchuje się w potrzeby i doradza.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także