Forum Dobrego Designu 2019: ten projekt powinien znaleźć się w każdym polskim mieście!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
20 lis 2019 19:00

Jan Pfeifer to młody polski designer. Jego projekty dla przestrzeni publicznych i nie tylko łączą przemyślany design z nieskrępowaną zabawą muzyką. O jednym z nich już niedługo będziemy mogli posłuchać w trakcie Forum Dobrego Designu 2019.

Jan Pfeifer (rocznik 1993) to absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Wzornictwa. W maju 2019 roku dyplom magisterski o specjalizacji projektowania dla przestrzeni publicznych.

- W swoich pracach często szukam nowych rozwiązań oraz usprawnień dla istniejących już produktów oraz przestrzeni. Przy projektowaniu bardzo ważne jest dla mnie doświadczanie przedmiotów wieloma zmysłami - mówi projektant. 

W 2016 roku Jan Pfeifer został zwycięzcą konkursu make me!, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów międzynarodowych przeznaczonych dla młodych projektantów. Doceniono jego Instrument Miejski - na pozór zwykłą barierkę, w rzeczywistości niezwykły instrument muzyczny. Inspiracją do zaprojektowania Instrumentu Miejskiego było dostrzeżenie zachowań dzieci, które przechodząc pomostem, uderzają patykami w szczeble barierki, tworząc przy tym przypadkową muzykę. 

5 grudnia w trakcie Forum Dobrego Designu 2019 Jan Pfeifer opowie o nagradzanym projekcie swojego autorstwa - Instrumencie Muzycznym. Edycja FDD 2019 to 60 prelegentów, w tym wyjątkowi goście specjalni, ponad 20 dyskusji, wykładów i prezentacji, wystawa designerskich produktów i usług oraz warsztaty dla projektantów. W trakcie Forum Dobrego Designu odbędzie się także gala wręczenia nagród w 9. edycji konkursu Dobry Design 2020 z jury złożonym ze 150 architektów i projektantów wnętrz.

Więcej pracach Jana Pfeifera: http://jan.pfeifer.com.pl/work/

Wstęp na wydarzenie bezpłatny, rejestracja: www.forumdobregodesignu.pl

 

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zarejestruj się!

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny