Forum Dobrego Designu: czy prawo chroni pomysły architektów?

Forum Dobrego Designu: czy prawo chroni pomysły architektów?

Autor: Redakcja
06 gru 2017 14:44

„Między plagiatem a inspiracją. Czy prawo daje architektom i projektantom narzędzia do skutecznej ochrony ich pomysłów? – pod takim hasłem podczas V edycji Forum Dobrego Designu odbyły się warsztaty prowadzone przez Aleksandrę Gorzkiewicz, adwokat z kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi.

Czy prawa do projektu architektonicznego są chronione przepisami? Co podlega ochronie, a co jest z niej wyłączone? Co można nazwać utworem architektonicznym i co grozi w przypadku naruszenia praw autorskich? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi podczas warsztatów szukała Aleksandra Gorzkiewicz.

Co podkreślała w swojej prezentacji Aleksandra Gorzkiewicz, kluczowe dla architekta jest zrozumienie, że ochronie podlega nie sam pomysł, ale sposób jego wyrażenia. I właśnie to stwierdzenie stanowiło punkt wyjścia do rozważań o istocie ochrony praw autorskich w przypadku pracy architektów i projektantów.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem projektantów i architektów, a prowadząca je Aleksandra Gorzkiewicz otrzymała wiele pytań inspirowanych codzienną pracą i pojawiającymi się podczas niej problemami.

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny