Zobacz galerię [18 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
05 gru 2018 16:59

Forum Dobrego Designu: goście specjalni o swojej pracy

VI edycja Forum Dobrego Designu za nami! Jedno z największych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce wzornictwa w Polsce zainaugurowały wystąpienia gości specjalnych: Adital Eli z Izraela, Umuta Yamata z Wielkiej Brytanii oraz Ricka Tegelaara z Holandii.

Rick prezentował również swoje wyjątkowe projekty, wśród których znalazły się przedmioty wykonane z nietuzinkowych materiałów, jak również bardzo pomysłowe prace mechaniczne zużywające niewielkie ilości energii. Opowiadał także o projektach stworzonych we współpracy z różnymi firmami i o tym, jak taka współpraca może pomóc designerowi wywrzeć wpływ na innych. - Jeżeli pracujesz z dużymi firmami, masz większą szansę wywrzeć wpływ jako designer - przekonywał Rick.

Gościem specjalnym VI edycji Forum Dobrego Designu był także Umut Yamac - Londyńczyk tureckiego pochodzenia, który szerszemu gronu wielbicielu dobrego wzornictwa znany jest z urokliwych lamp Perch Light stworzonych dla marki Moooi. Zanim rozpoczął współpracę ze znaną marką pracował w wielu renomowanych biurach architektury i designu. Od 2011 roku prowadzi autorską pracownię, która specjalizuje się w projektowaniu oświetlenia. Jego prace charakteryzuje multidyscyplinarność i ogromny nacisk na relację z użytkownikiem, o czym mówił również na Forum Dobrego Designu.

- Jestem bardzo "miejską" postacią, ponieważ dorastałem w Londynie. Być może stąd moje zamiłowanie do natury - Umut rozpoczął prezentację osobistym wyznaniem. Podczas swojej prelekcji londyńczyk opowiadał nie tylko o tworzonych przez siebie przedmiotach, ale również różnorodnych instalacjach artystycznych, zainspirowanych naturą. 

- Inspirowanie się naturą przy projektowaniu tworzy pewną więź z produktem na zupełnie innym poziomie - tłumaczył Umut, omawiając prace swojego autorstwa. Brytyjski projektant pokazał również swoje oryginalne prace, będące przykładem "kinetycznego" wzornictwa, charakterystycznego dla Umuta, w którym projektant dba o to, aby przedmiot nie był jedynie statycznym obiektem w przestrzeni, ale podejmował z nią interakcję.

Wystąpienia gości specjalnych były preludium do inauguracyjnej sesji dyskusyjnej, w której Adital, Rick i Umut również wzięli udział jako prelegenci.

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny