Forum Dobrego Designu w obiektywie. Zobacz fotorelację

Forum Dobrego Designu w obiektywie. Zobacz fotorelację

Autor: Alicja Pietrowska
07 gru 2016 17:33

Zakończyła się czwarta edycja Forum Dobrego Designu. Także i tym razem impreza zaskoczyła frekwencją i rozmachem. Zobaczcie naszą relację.

Tegoroczne Forum Dobrego Designu odbyło się w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Muranów w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Impreza zgromadziła wielu znakomitych gości, architektów, projektantów wnętrz, designerów, producentów i dystrybutorów, którzy z zapałem i entuzjazmem dzieli się swoją opinią i doświadczeniem. Dyskusje, debaty, wystąpienia, prezentacje produktów - to tylko niektóre z wydarzeń, które uświetniły tegoroczne Forum. 

Wydarzenie zainaugurował wykład Henrika Pedersena, jednego z najbardziej uznanych duńskich projektantów. Od ok. 2008 roku stale współpracuje on z marką BoConcept, dla której stworzył kilkadziesiąt projektów. Projektant mówił m.in. o źródłach swoich inspiracji i postrzeganiu roli designu w szybko zmieniającym się świecie. 

Sporym zainteresowaniem gości cieszyła się również debata inauguracyjna, którą poprowadziła znana dziennikarka telewizyjna Urszula Hincz. Uczestnicy: Izabela Bołoz, Rafał Dmagadzki, Maja Ganszyniec, Jan Kochańsk, Henrik Pedersen oraz Bartosz Piotrowski poruszyli wiele interesujących zagadnień. Starali się znaleźć m.in. odpowiedzi na pytania jak zmieniający się świat, przemiany społeczne, technologiczne czy kulturowe wpływają na projektowanie oraz jakie jest znaczenie lokalnej tradycji, historii, świadomości własnej odrębności jako siły w zglobalizowanym świecie designu.

Jednym z ważniejszych tematów poruszanych w czasie Forum był start-upy w oparciu o design. Uczestnicy tej sesji zastanawiali się wspólnie, jak stworzyć dobry start-up i jak korzystać z różnorodnych możliwości finansowania dostępnych w Polsce i zagranicą. Założyciele polskich start-upów, które odniosły międzynarodowy sukces opowiedzieli o swoich doświadczeniach w tworzeniu innowacyjnych pomysłów i przedsiębiorstw.

Na imprezie tradycyjnie odbyło się szereg prezentacji i pokazów. Topowy polski projektant i designer Tomek Rygalik, zaprezentował swój najnowszy projekt - fotele Mamu, stworzone dla marki Noti. Ceramika Paradyż, Partner Główny Forum Dobrego Designu 2016, przedstawił wyjątkową prezentację na temat nowych kolekcji płytek ceramicznych oraz aktualnych trendów w aranżacji wnętrz. Firma Anwis, partner główny Forum Dobrego Designu, w ramach case study zaprezentowała z kolei najnowsze trendy w osłonach przeciwsłonecznych. Balma, marka działająca w sektorze mebli biurowych pokazała najnowszą kolekcję mebli Plus, która stawia na wsparcie efektywności i możliwość nieograniczonej aranżacji stanowiska pracy, zarówno indywidualnej, jak i zespołowej. Claudia Küchen, która kieruje międzynarodową grupą projektantów, w firmie Schattdecor, partnera wspierającego Forum Dobrego Designu, podpowiedziała jakie nowe trendy wzornicze obowiązują w branży zadrukowanych papierów dekoracyjnych i folii finish. A Agnieszka Polkowska ze Studia Prostych Form, pokazała na czym polega innowacyjność nowego materiału Ecomalta - wynalazku godnego XXI wieku. Jest to rodzaj zaprawy, którą można swobodnie rozprowadzać po różnych powierzchniach, a która po nałożeniu wysycha i twardnieje, tworząc odporną i trwałą powłokę. To nie koniec jeśli chodzi o innowacje. Na Forum temat ten poruszono bowiem, w dość szerokim obszarze. Pomógł w tym Rafał Ślęk z WSC Graphisoft Center Poland, który wyjawił tajniki nowych technologii i ich roli w procesie projektowania i designu.  

Podczas imprezy zostały wręczone tytuły Dobry Design 2017 za najciekawsze produkty z zakresu wyposażenia i wykończenia wnętrz. Ich wyboru dokonało największe w Polsce profesjonalne jury złożone z ponad 130 architektów i projektantów wnętrz oraz – w przypadku Nagrody Konsumenta – internauci.

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny