Array
II Forum Dobrego Designu - przeżyjmy to jeszcze raz

II Forum Dobrego Designu - przeżyjmy to jeszcze raz

Autor: Urszula Tatur
12 gru 2014 09:16

10 grudnia 2014 roku odbyło się II Forum Dobrego Designu – największa impreza skupiająca miłośników dobrego wzornictwa: designerów, architektów, projektantów wnętrz i wyposażenia oraz producentów i dystrybutorów. W spotkaniu wzięło udział ponad 700 osób.

Ponad 700 gości, 40 panelistów, 5 sesji tematycznych - wczoraj, 10 grudnia w Centrum Konferencyjnym Muranów, w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin odbyła się II edycja Forum Dobrego Designu organizowanego przez magazyn wnętrzarski Dobrze Mieszaj i portal dobrzemieszkaj.pl.

To druga edycja wyjątkowego spotkania architektów, projektantów, producentów - słowem wszystkich związanych zawodowo z szeroko pojętym designem. We wczorajszym wydarzeniu wzięli udział znani polscy projektanci sztuki użytkowej oraz czołowi architekci wnętrz. Na program imprezy złożyło się 5 paneli tematycznych, 4 prezentacje z cyklu Case Study, a ukoronowaniem imprezy była gala wręczenia nagród w konkursie Dobry Design 2015. Ten prestiżowy tytuł przyznano już po raz czwarty, nagradzając najlepsze produkty z zakresu wyposażenia wnętrz w 12 kategoriach. Zwycięzców wyłoniło jury złożone ze 130 projektantów. Przyznano także dwa tytuły specjalne Dobry Design 2015: dla produktu, który zwyciężył w głosowaniu konsumentów i produktu nagrodzonego przez redakcję.

Podczas całego dnia obfitującego w rozmowy wszyscy uczestnicy Forum Dobrego Designu mieli okazję spotkać się z m.in. z tak cenionymi przedstawicielami polskiego designu, jak Oskar Zięta, Zuzanna Skalska, Tomasz Augustyniak, czy Robert Majkut, a to tylko niektóre z kilkudziesięciu nazwisk uznanych i cenionych twórców polskiego designu i architektury. 

Dyskusje, jakie odbyły się podczas 5 sesji tematycznych przyniosły m.in. odpowiedzi na pytania jak nowe technologie zmieniają nasze mieszkania, w jaki sposób tradycja wpływa na współczesne projekty oraz jakie trendy będą obowiązywały we wzornictwie w najbliższych latach. Uczestnicy Forum mogli dowiedzieć się również jakie znaczenie będzie miała kuchnia w przyszłości oraz poznać rozwiązania do nowoczesnego biura.

Całodniowa impreza była też znakomitą okazją do rozmów kuluarowych, nawiązywania kontaktów, wymiany doświadczeń na temat pracy projektanta i architekta. Organizatorzy stworzyli także możliwość nawiązania kontaktów i współpracy i wymiany opinii pomiędzy projektantami i producentami zawodowo związanymi z branżą wyposażenia wnętrz.

Tekst: Anna Usakiewicz

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny