Kosmos Project: z ziemi włoskiej do Polski

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
20 lis 2019 18:33

Doświadczenie zdobywali w Mediolanie, w Atelier Mendini czy u Denisa Santachiary. Ich klientami byli do tej pory m.in. Paul Smith, Vitra Home, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, CMW czy Muzeum Warszawskiej Pragi. Ewa Bochen i Maciej Jelski, założyciele pracowni Kosmos Project będą jednymi z mówców Forum Dobrego Designu 2019.

Ewa Bochen - współzałożycielka studia projektowego Kosmos Project. Studiowała na warszawskiej ASP i Politecnico di Milano. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Mediolanie w pracowni Denisa Santachiary. Specjalizuje się w projektach mebli i przestrzeni publicznej szczególnie wystaw. Ma także na swoim koncie szereg wystaw dla dzieci.  Klientami studia Kosmos Project w ostatnich latach byli między innymi Paul Smith, Vitra Home, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Design Alive. Prace studia pokazywane były na najważniejszych branżowych targach i festiwalach między innymi w Nowym Jorku, Mediolanie, Londynie i Sztokholmie. Projekty Kosmos Project kilkukrotnie zdobywały Must Have from Poland. W 2013 w projektantka była nominowana do nagrody Design Alive w kategorii Kreator Roku.

Maciej Jelski - współzałożyciel Kosmos Project, studia projektowego, które na rynku działa od 2008 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, studiował na Staatliche Akademie der Bildenden Künste w Stuttgarcie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Atelier Mendini w Mediolanie, gdzie pracował przez trzy lata uczestnicząc w projektach dla takich marek jak Alessi, Bissazza, Lalique, Galerie Kreo, Triennale di Milano. W ramach studia Kosmos Project jest współautorem wielu wystaw i obiektów użytkowych oraz kolekcji realizowanych w Polsce i za granicą. Studio współpracowało między innymi z Paul Smith, Vitra Home, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, CMW, Muzeum Warszawskiej Pragi. Projekty studia prezentowane były między innymi w Nowym Jorku, Mediolanie, Londynie i Sztokholmie. Wykładowca na Warszawskiej ASP na Wydziale Architektury Wnętrz.

Ewa Bochen i Maciej Jelski będą uczestnikami dyskusji "Wyróżnij się albo zgiń. Customizacja – jako trend, ale i wyzwanie dla projektantów i producentów", która odbędzie się 5 grudnia w trakcie Forum Dobrego Designu 2019 w warszawskim Centrum Praskim Koneser. 

Edycja FDD 2019 to 60 prelegentów, w tym wyjątkowi goście specjalni, ponad 20 dyskusji, wykładów i prezentacji, wystawa designerskich produktów i usług oraz warsztaty dla projektantów. W trakcie Forum Dobrego Designu odbędzie się także gala wręczenia nagród w 9. edycji konkursu Dobry Design 2020 z jury złożonym ze 150 architektów i projektantów wnętrz.

Wstęp bezpłatn, rejestracja: www.forumdobregodesignu.pl

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny