Laufen – jakość i elegancja

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
08 lut 2018 09:50

Laufen jest synonimem jakości, elegancji, niepowtarzalnego stylu i funkcjonalności. Firma powstała ponad 125 lat temu w szwajcarskim mieście Laufen. Obecnie to lider w branży ceramiki sanitarnej, oferujący kompleksowe rozwiązania łazienkowe na całym świecie.

Firma od lat współpracuje z wybitnymi architektami i projektantami. Są to m.in. Wiel Arets, Stefano Giovanonni, Alberto Alessi, Ludovica i Roberto Palomba. Produkty sygnowane marką Laufen stanowią rezultat nie tylko odważnych koncepcji projektantów, ale także innowacyjności. Należy podkreślić, że wartością firmy jest też jej ogromne doświadczenie, wiedza i kompetencja w zakresie produkcji wyrobów sanitarnych oraz wkład w rozwój nowoczesnych technologii i materiałów.

Spośród innowacyjnych materiałów warto wyróżnić SaphirKeramik, ceramikę bardziej plastyczną, lżejszą, a jednocześnie twardszą i bardziej odporną na uszkodzenia niż tradycyjna. Badania wykazały, że wytrzymałość tej formuły ceramiki na zginanie jest taka sama jak wytrzymałość stali. Pozwala także na stosowanie krawędzi o promieniu zaledwie 1-2 mm, podczas gdy wcześniej najcieńsze miały ok. 7-8 mm. Tak subtelne ścianki są idealne do projektowania modnych, minimalistycznych linii architektonicznych, jak również nowych modeli w nieosiągalnej dotąd estetyce, przesuwając granice projektowania i funkcjonalności rozwiązań łazienkowych.

Zalety SaphirKeramik wykorzystali projektanci Konstantin Grcic i Toan Nguyen, twórcy kolekcji łazienkowych VAL i INO.

Seria VAL charakteryzuje się prostymi liniami, bardzo wąskimi krawędziami i drobnymi strukturami powierzchni. W kolekcji znajdują się zarówno proste, montowane do ściany umywalki, jak również prostokątne i asymetryczne miski i dopasowane do nich półki, a także wanna wykonana z mineralnego tworzywa Sentec. Unikatowość serii VAL została doceniona m.in. przez jury konkursu iF Design Award, które przyznało jej pierwszą nagrodę. Kolekcja została laureatką konkursu Design dla Konesera 2016, a umywalki nagrodzono w konkursie „Łazienka – Wybór Roku 2016”.

Nowatorska kolekcja INO, to najnowsza interpretacja klasycznych łazienkowych form. Umywalki z tej serii są eleganckie, estetyczne i co ważne przy projektowaniu spersonalizowanej łazienki – dostępne w 3 ciekawych kształtach. Z kolei wanna Ino wykonana z mineralnego tworzywa Sentec charakteryzuje się wyjątkowym oparciem o delikatnych liniach, które tworzą lekką, ale niezwykle stabilną konstrukcję.

Wszystkie zalety nowej formuły ceramiki można znaleźć także w seriach Kartell by Laufen oraz LIVING Square – niezwykłych, pięknych i odpowiadających na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Marka Laufen posiada w swoim portfolio też nowoczesne rozwiązania ekologiczne, ograniczające zużycie wody. Takimi produktami są bezkołnierzowe miski WC wyposażone w technologię Rimless, dzięki której możliwe jest bardziej wydajne spłukiwanie odpowiednio 4,5 lub 3 litrami wody oraz prostsze utrzymanie higieny. Tę unikatową technologię można znaleźć w seriach Laufen Pro, Pro S, Palace, Alessi One oraz Kartell by Laufen.

Z kolei zaawansowana technologicznie inteligentna toaleta myjąca Cleanet RIVA to rewolucyjna propozycja, stanowiąca perfekcyjne połączenie najwyższego luksusu, minimalistycznego designu i idealnej higieny. Wyposażona jest m.in. w funkcję automatycznego oczyszczania powietrza z filtrem węglowym. Dodatkowym atutem jest też sama miska WC, wykonana w technologii Rimless, pokryta powłoką Laufen Clean Coat, zapobiegającą osadzaniu się nieczystości na ceramice. Nie mniej ważne są też zaawansowane funkcje oczyszczania termicznego instalacji wewnętrznych toalety (jedyne takie rozwiązanie na polskim rynku) oraz zintegrowany system jej odkamieniania, które są gwarancją niezawodności wewnętrznych elementów urządzenia transportujących wodę.

Całkowitą nowością jest wyjątkowa, niezwykle intrygująca kolekcja ceramiki – SONAR- zaprojektowana przez światowej sławy projektantkę Patricię Urquiola. To trzeci wymiar Saphir Keramik.

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny