Maciej Zień: w tworzeniu mody i wnętrz widzę więcej podobieństw niż różnic

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
06 gru 2019 11:38

Gościem specjalnym tegorocznego Forum Dobrego Designu był znany projektant mody, Maciej Zień. W rozmowie z redaktor naczelną Dobrze Mieszkaj, Ewą Kozioł mówił, czym różni się projektowanie mody od projektowania wnętrz, a także zdradził nam swoje najbliższe plany.

Pomiędzy projektowaniem mody i wnętrz widzę więcej podobieństw niż różnic. Podobieństwa wynikają z tego, że jako projektant mody i wnętrz stajemy właściwie przed podobnymi problemami - chcemy stworzyć rzeczy piękne, użytkowe, które będą nas cieszyły. W związku z tym produkty te musimy tworzyć w podobny sposób: przygotować sobie moodboard, coś z czego będziemy korzystali podczas tworzenia. Jedyną różnicą jest to, że projektując wnętrze musimy bardziej zwracać uwagę na funkcję i na to, aby oprócz tego, że rzeczy te cieszą nas dotykiem i wyglądem, były także praktyczne - mówił Maciej Zień. 

Forum Dobrego Designu 2019 to 60 prelegentów, w tym wyjątkowi goście specjalni, ponad 20 dyskusji, wykładów i prezentacji, wystawa designerskich produktów i usług oraz warsztaty dla projektantów. W trakcie Forum Dobrego Designu odbyła się także gala wręczenia nagród w 9. edycji konkursu Dobry Design 2020 z jury złożonym ze 150 architektów i projektantów wnętrz.

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny