Najlepsze polskie start-upy na Forum Dobrego Designu

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
29 lis 2016 15:02

Tegoroczne Forum Dobrego Designu po raz pierwszy wprowadza do programu także tematykę innowacyjnych pomysłów z dziedziny designu. Zobaczcie, kto się pojawi w naszej części "start-upowej"!

Jednym z najważniejszych tematów poruszanych w czasie Forum Dobrego Designu 2016 będą start-upy w oparciu o design. W trakcie tego spotkania zastanowimy się, jak stworzyć dobry start-up, jak korzystać z różnorodnych możliwości finansowania dostępnych w Polsce i zagranicą. Założyciele polskich start-upów, które odniosły międzynarodowy sukces opowiedzą o swoich doświadczeniach w tworzeniu innowacyjnych pomysłów i przedsiębiorstw. 

Na scenie Forum Dobrego Designy wystąpi m.in. Bart Zimny, projektant, przedsiębiorca i innowator, współtwórca innowacyjnego start-upu Woolet, współzałożyciel, CEO i główny projektant VORM - technologiczno–wzorniczego studia projektowego zajmującego się kompleksowym projektowaniem usług i produktów na pograniczu obiektów fizycznych i interaktywnych ze wskazaniem na Internet of Things. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako projektant w firmie odzieżowej 4F, współpracował z wieloma startupami technologicznymi tworząc strategie marek i produktów. Współtworzył firmę Clime, produkującą podłączone mikrosensory mierzące i automatyzujące otoczenie. W VORM współpracuje z firmami z całego świata i ma w swoim portfolio wachlarz projektów od robotów, które mają pomóc nauczyć dzieci programowania, urządzeń wspomagających doświadczenia wirtualnej rzeczywistości przez zabawkę erotyczną, pomagającą parom w lepszym współżyciu seksualnym po egzoszkielet opracowany wspólnie z Politechniką Monterrey w Meksyku.

O start-upie, który osiągnął już teraz międzynarodowy sukces opowie również Mikołaj Molenda,  jeden z założycieli innowacyjnej firmy meblarskiej Tylko. Produkty i aplikacja Tylko dostępne są w całej Europie. W 2014 roku Tylko zdobyło prestiżową nagrodę Best Technical Achievement na Launch Festival w San Francisco - największym na świecie evencie poświęconym startupom. W 2016 roku twórcy Tylko - Mikołaj Molenda, Jacek Majewski, Hanna Kokczyńska, Michał Piasecki i Benjamin Kuna - odebrali z rąk Bożeny Gargas, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego nagrodę Designer Roku.

AGENDA SPOTKANIA POŚWIĘCONEGO START-UPOM W RAMACH FDD:

Start-it-up! Tak się robi design! (AUDYTORIUM)

  • Design w projektach unijnych: Marcin Seniuk – Dyrektor, Departament Rozwoju Startupów, PARP
  • Projektowanie dla użytkownika/projektowanie z użytkownikiem. Rewolucja technologiczna w branży meblarskie: Mikołaj Molenda – Założyciel, start-up Tylko, zdobywca nagrody Designer Roku 2016
  • Bart Zimny – CEO, Design Strategist, VORM

Design summit – debata podsumowująca

Uczestnicy:
Marcin Seniuk – Dyrektor, Departament Rozwoju Startupów, PARP
Mikołaj Molenda – Założyciel, start-up Tylko, zdobywca nagrody Designer Roku 2016
Bart Zimny – Design Strategist, CEO VORM
Dariusz Żuk – Prezes, Business Link Poland, przedsiębiorca, innowator, promotor polskich start-upów. Współtwórca Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, sieci akceleratorów Business Link, funduszy AIP Seed Capital i bValue oraz ekosystemu przedsiębiorczości Polska Przedsiębiorcza.

Moderacja:
Tomasz Jabłoński – Współtwórca, Startup Academy, pasjonat startupów i nieszablonowych rozwiązań. Od 9 lat wspiera początkujących przedsiębiorców. Zbudował największy inkubator przedsiębiorczości w Polsce z którego wsparcia skorzystało ponad 1000 startupów. 

ZAREJESTRUJ SIĘ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny