Niezwykła siła ochrony designu: zapraszamy na warsztaty w trakcie Forum Dobrego Designu 2019

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
04 lis 2019 09:06

Szukasz fachowej wiedzy związanej z ochroną swojej marki, znaków towarowych, wzorów, patentów? Weź udział w warsztatach dla przedsiębiorców, które 5 grudnia w trakcie Forum Dobrego Designu poprowadzą eksperci z kancelarii prawnej LDS Łazewski Depo i Wspólnicy, Marek Łazewski i Iwona Waglowska. Wstęp bezpłatny!

 Marek Łazewski to europejski rzecznik patentowy, wspólnik zarządzający w kancelarii LDS Łazewski Depo i Wspólnicy sp.k. Łączy wykształcenie w zakresie ekonomii (biznesu) z wykształceniem prawniczym. Jest magistrem prawa (Uniwersytet Warszawski) oraz ekonomii (Szkoła Główna Handlowa). Studiował także na Uniwersytecie Jagiellońskim (prawo własności przemysłowej) oraz na najlepszych światowych szkołach biznesu (INSEAD we Francji i IESE w Hiszpanii). 

Jako rzecznik patentowy zajmuje się głównie sprawami spornymi dotyczącymi patentów, znaków towarowych oraz wzorów; prowadzi szereg skomplikowanych procesów związanych z ochroną patentową farmaceutyków, włącznie z problematyką ochrony zgodnie z doktryną ekwiwalentów. Jest bardzo aktywny w branżowych organizacjach międzynarodowych zajmujących się tworzeniem, harmonizacją i praktyką prawa własności przemysłowej. Występował wielokrotnie jako prelegent oraz brał aktywny udział w pracy tych organizacji. Od września 2018 pełni funkcję Sekretarza Generalnego w zarządzie The International Association for the Protection of Intellectual Property (AIPPI). Jest to wiodąca międzynarodowa organizacja zajmująca się harmonizacją i polityką w zakresie w szczególności prawa patentowego na całym świecie. Marek jest pierwszym Polakiem, który pełni najwyższą funkcję w tym wiodącym światowym stowarzyszeniu. Daje mu to niepowtarzalny wgląd w tworzenie polityki patentowej oraz w problemy harmonizacji prawa własności przemysłowej na najwyższych szczeblach. Marek Łazewski jest od lat rekomendowany przez wiodące międzynarodowe rankingi branżowe takie jak: Chambers & Partners, WTR 1000 – The World’s Leading Trademark Professionals, IAM Patent 1000 – The World’s Leading Patent Professionals.

Iwona Waglowska - radca prawny, Senior associate. Zajmuje się szeroko pojętym prawem własności intelektualnej wspierając klientów w zakresie ochrony prawno-autorskiej, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, jak również zwalczania nieuczciwych zachowań konkurencyjnych. Iwona posiada również bogate doświadczenie zawodowe w doradztwie z zakresu prawa reklamy, promocji oraz ochrony danych osobowych. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych (w tym przed Urzędem Patentowym RP). Klienci wspierani przez Iwonę działają w różnorodnych dziedzinach przemysłu m.in. są to wydawnictwa prasowe, agencje reklamowe, podmioty z branży kosmetycznej, farmaceutycznej, FMCG oraz motoryzacyjnej. Jest autorką wielu publikacji prasowych dotyczących praw na dobrach niematerialnych.

Warsztaty "Niezwykła siła ochrony designu", prowadzone przez Marka Łazewskiego i Iwonę Waglowską odbędą się 5 grudnia 209 r. w trakcie Forum Dobrego Designu 2019 (Centrum Praskie Koneser). Wstęp wolny, rejestracja www.forumdobregodesignu.pl.

 

 

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny