Przed nami VII edycja Forum Dobrego Designu. Zarezerwuj termin!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 cze 2019 14:29

Design, który zbliża - takie jest hasło tegorocznego Forum Dobrego Designu, wydarzenia, które 5 grudnia w warszawskim Centrum Praskim Koneser zgromadzi czołowych polskich architektów, designerów, producentów i ekspertów rynku wzornictwa i wyposażenia wnętrz.

Statystyki są nieubłagane – ponad 2,5 miliarda ludzi na świecie używa smartfonów, zaś statystyczny Polak w ciągu roku spędza w sieci ponad trzy miesiące bez przerwy. A mimo to jesteśmy coraz bardziej samotni i anonimowi, pełni lęku w szybko zmieniającym się świecie. Czy design może wyjść naprzeciw temu zjawisku? Jak projektować w dobie nadmiaru i nierozsądnej konsumpcji oraz ciągłego bycia „online”? Jaka jest rola designera, gdy największą wartością i towarem luksusowym stają się relacje?

O tym w trakcie Forum Dobrego Designu 2019 rozmawiać będą architekci, projektanci i designerzy, przedstawiciele branży wyposażenia i aranżacji wnętrz, eksperci i analitycy rynku, dziennikarze i promotorzy designu. Wśród poruszanych tematów znajdą się również najnowsze trendy w aranżacji wnętrz mieszkaniowych i komercyjnych, projektowanie nowoczesnych domów, customizacja jako wyzwanie dla projektantów i producentów, home staging, biophilic design, druk 3D oraz technologie VR i AR.

Edycja FDD 2019 to 60 prelegentów, w tym wyjątkowi goście specjalni, ponad 20 dyskusji, wykładów i prezentacji, wystawa designerskich produktów i usług oraz warsztaty dla projektantów. W trakcie Forum Dobrego Designu odbędzie się także gala wręczenia nagród w 9. edycji konkursu Dobry Design 2020 z jury złożonym ze 150 architektów i projektantów wnętrz.

WSTĘPNY PROGRAM WYDARZENIA:

DESIGN Talks – wywiady na scenie z gośćmi specjalnymi FDD

DESIGN, KTÓRY ZBLIŻA. Dyskusja inauguracyjna
Czy można zaprojektować relacje? Jak design pomaga budować więzi między ludźmi, otwierać się na innych, czerpać radość z bycia razem? Architekci, designerzy i obserwatorzy trendów o projektowaniu emocji, potrzebach użytkowników, wrażliwości społecznej i wyzwaniach, jakie stoją dzisiaj przed twórcami designu.

DESIGN, KTÓRY ZBLIŻA. SHORT STORIES
Young Power, młodzi, polscy projektanci o sztuce projektowania w cyfrowej erze

STYLEBOOK 2020. Cykl prezentacji o trendach w aranżacji wnętrz mieszkaniowych i komercyjnych
Co warto mieć na oku w 2020 roku? Jakie trendy podbiją branżę wnętrzarską? Jak projektować i wyposażać przestrzenie mieszkalne, by były piękne i nowoczesne, ale też ponadczasowe i funkcjonalne? Meble/wyposażenie wnętrz/podłogi/ściany/nowe technologie i oświetlenie.

DOM, KTÓRY ZBLIŻA MIESZKAŃCÓW
Bez sztucznych podziałów, za to z otwartymi przestrzeniami, przemyślanymi funkcjami i miejscem do bycia razem – takie wnętrza są dzisiaj na czasie. Jak projektować domy otwarte? Jak łączyć pokoje z kuchniami, jadalniami, a nawet tarasami? Możliwości, rozwiązania, materiały.

WYRÓŻNIJ SIĘ ALBO ZGIŃ. Customizacja - jako trend, ale i wyzwanie dla projektantów i producentów
Pokaż mi swoje wnętrze, a powiem ci, kim jesteś? Personalizacja i customizacja są dzisiaj kluczem do sukcesu w branży wnętrzarskiej. Jak projektować przedmioty i wnętrza skrojone na miarę użytkowników? Jak sprostać rosnącym wymaganiom klientów, z których każdy chce mieć jedyny w swoim rodzaju produkt? Jakie wyzwania projektowe, technologiczne, ale i mentalne czekają na projektantów i producentów w dobie mody na niepowtarzalność?

EKONOMIA PROJEKTOWANIA – TANI NIE ZNACZY ZŁY? O PROJEKTOWANIU Z MAŁYM BUDŻETEM
Inwestorzy coraz częściej stawiają na niedrogie, „tymczasowe” rozwiązania i mieszkania, które nie wiążą swoich właścicieli kredytem na całe życie. Jak projektować „ekonomicznie”, ale funkcjonalnie i zgodnie z trendami? Czy „budżetowe” projekty mają przyszłość? Czy tani może być dobry, a dobry – tani?

HOME STAGING, CZYLI JAK CIĘ WIDZĄ, TAK CI…PŁACĄ. Trendy w aranżacji wnętrz na wynajem i sprzedaż (dyskusja i prezentacje)
Usługa home stagingu staje się powszechna. Czy to zawód z przyszłością? Czy dobrze zaaranżowane wnętrze to niezawodny przepis na jego sprzedaż lub wynajem? Jak sprostać wymaganiom klientów?

WORK-LIKE-HOME, AGILE, ACTIVITY BASED WORKING, BIOPHILIC DESIGN – NAJNOWSZE TRENDY W ARANŻACJI PRZESTRZENI DO PRACY. (dyskusja i prezentacje)
Jakie powinny być współczesne biura? Czy open space odejdzie do lamusa? Jak projektować dla pokolenia Z? Architekci, projektanci i dostawcy wyposażenia o aktualnych wyzwaniach w projektowaniu przestrzeni pracy.

PROJEKTOWANIE NATURĄ. TREND, POTRZEBA, PRZYSZŁOŚĆ? (dyskusja i prezentacje)
Projektowanie w zgodzie z naturą podbiło serca polskich architektów, designerów i samych użytkowników. Zieleń we wnętrzach - technologie, możliwości i nowe rozwiązania dotyczące biophilic design.

DRUK 3D W PRACY PROJEKTANTA
Druk 3D rewolucjonizuje pracę nad projektami wzornictwa przemysłowego i odmienia świat designu. Coraz więcej designerów i producentów sięga po tę technologię i używa jej w codziennej pracy. Czy produkty z drukarek mają szansę wejść do masowej produkcji? Jak technologia 3D zmienia pracę projektantów i producentów w Polsce i na świecie?

DESIGN WORKSHOP
Cykl warsztatów adresowanych do osób zawodowo projektujących wnętrza
- Youtube w pracy architekta wnętrz
- Instagram w pracy architekta wnętrz
- Ochrona prawna własnych projektów w dobie mediów cyfrowych, granice między plagiatem a inspiracją
- „Trudni klienci” – jak z nimi współpracować, kiedy i jak reagować
- Dobry start – rady dla początkujących architektów wnętrz
- VR i AR – wirtualna i rozszerzona rzeczywistość i jej możliwości w pracy projektowej
- Najnowsze rozwiązania w programach do projektowania dla architektów

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny