Raport Specjalny Dobry Design 2015

Raport Specjalny Dobry Design 2015

Autor: Anna Sołomiewicz
19 gru 2014 16:11

Ponad 700 gości na Forum Dobrego Designu i ponad 200 zgłoszonych produktów w konkursie Dobry Design 2015. Te liczby robią wrażenie. Więcej: w naszym e-raporcie.

10 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie odbyła się druga edycja Forum Dobrego Designu. Spotkanie ponad 700 osób z branży związanej z projektowaniem i wzornictwem było wspaniałą okazją do żywych dyskusji, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów.

Wśród naszych gości znalazły się takie sławy polskiego designu, jak Oskar Zięta czy Tomasz Augustyniak. Dyskusje trwały zarówno na scenie, jak i w kuluarach. W sumie w trakcie forum odbyło się pięć paneli dyskusyjnych. W sesji inauguracyjnej prelegenci próbowali odpowiedzieć na pytanie, czym jest design przyszłości oraz jak najnowsze technologie zmieniają naszą przestrzeń życiową.

Forum przyciągnęło tłumy. W sumie w imprezie udział wzięło ponad 700 osób!
Forum przyciągnęło tłumy. W sumie w imprezie udział wzięło ponad 700 osób!

W kolejnych panelach dyskusyjnych, architekci, designerzy i teoretycy designu rozmawiali na tematy takie, jak: "Design a przeszłość. Jak nawiązać inteligentny dialog z tradycją i jak dzięki niej osiągnąć sukces we współczesnym świecie?, "Wzornictwo - najnowsze światowe trendy w roku 2014, 2015, 2016.", "Przyszłość kuchni a kuchnia przyszłości. Jak zmienia się myślenie o projektowaniu i urządzaniu kuchni? Jak zmiany stylu życia i nowoczesne technologie wpływają na oblicze kuchni w Polsce i na świecie? oraz "Innowacyjne biuro. Nowoczesne rozwiązania i trendy w kreowaniu przestrzeni pracy". Oprócz paneli dyskusyjnych, na scenie odbyły się także 4 Case Study. Jeden z wykładów poprowadziła kultowa postać polskiego designu - Tomek Rygalik.

Aby zobaczyć nasz Raport Specjalny Dobry Design 2015, zajrzyjcie tutaj lub na drugą stronę artykułu. 

Forum było też okazją do wręczenia nagród w czwartej edycji konkursu Dobry Design. Spośród 205 zgłoszonych produktów, wyłoniono 12 zwycięzców, 7 wyróżnień oraz dwie nagrody specjalne. Swój typ wskazał zespół Dobrze Mieszkaj, a nagrodę konsumenta nadaliście Wy - czytelnicy naszego portalu! 

Poniżej prezentujemy Raport Specjalny Dobry Design 2015. Znajdziecie w nim relację z wydarzenia, przeczytacie wywiady z prelegentami paneli dyskusyjnych, a także poznacie nasze jury. Dowiecie się również, które produkty doceniono za ich wzornictwo. W publikacji przygotowaliśmy również katalog wszystkich produktów, które rywalizowały o tytuł Dobry Design 2015. 

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny