Stylebook 2020 - poznaj trendy na nadchodzący rok

Autor: Redakcja
04 gru 2019 13:22

Stylebook 2020 to cykl prezentacji o trendach w aranżacji wnętrz mieszkaniowych i komercyjnych, które na stałe wpisały się już w formułę Forum Dobrego Designu.

Co warto mieć na oku w 2020 roku? Jakie trendy podbiją branżę wnętrzarską? Jak projektować i wyposażać przestrzenie mieszkalne, by były piękne i nowoczesne, ale też ponadczasowe i funkcjonalne? Meble, wyposażenie wnętrz, podłogi, ściany, nowe technologie i oświetlenie - to wszystko kształtuje nasze domy i mieszkania. Czego nie może zabraknąć w nadchodzącym sezonie zdradzili reprezentanci wiodących marek w swoich krótkich prezentacjach podczas sesji tematycznej Stylebook 2020.

Jako pierwsza wystąpiła Joanna Dec-Galuk, dyrektor marketingu Roca Polska, która przybliżyła zgromadzonym gościom koncept łazienki zgodny z filozofią marki Laufen - jednego z czołowych producentów kompleksowego wyposażenia tej przestrzeni domowej na świecie. W prezentacji pod tytułem "Poza schematami. Ikony, które zmieniły nasz łazienki" przedstawiła kultowe już produkty z oferty marki zaprojektowane przez gwiazdy światowego designu, takie jak Konstantin Gric, Patricia Urquiola czy Marcel Wanders, a także koncept nowej toalety myjącej.

Następnie na scenie pojawił się Sebastian Sklepik, specjalista ds. kluczowych klientów oraz architektów Jawor-Parkiet, renomowanego producenta podłóg drewnianych. W swojej prezentacji zatytułowanej "Podłogi Vintage i Retro Jawor-Parkiet w oparciu o nowe trendy w 2020 r." pokazał, jak dwie czołowe kolekcje marki wpisują się w obowiązujące trendy wnętrzarskie. Przedstawił też liczne zalety podłóg wykonanych z naturalnego surowca, możliwości ich układania oraz najnowsze dziecko marki – projektowanie BIM.

Kolejnym wystąpieniem była prezentacja Barbary Łukasiak, dyrektora handlowego Muraspec - producenta designerskich tapet oraz paneli akustycznych dedykowanych do przestrzeni publicznych. Zgromadzeni goście mogli poznać najnowsze wzory i struktury 3D tych niezwykle wytrzymałych materiałów oraz najbardziej trendowe kolekcje, ale też dowiedzieć się jak za pomocą designerskich paneli akustycznych wyciszyć przestrzeń.

Pierwszą część cyklu Stylebook 2020 zamknęła prezentacja Partnera głównego tegorocznej edycji Forum Dobrego Designu - firmy Pergo, którą reprezentował Tomasz Kwarta, Project Sales Manager. W wystąpieniu "Pergo – Komercyjne rozwiązania podłogowe" zaprezentował on cały wachlarz możliwości, jakie dają projektantom wnętrz publicznych podłogi z topowych kolekcji marki. Opowiedział o zaletach podłóg laminowanych oraz przybliżył wzory i kolorystykę, które cieszą się największa popularnością.

Cykl prezentacji poprowadziła Ewa Kozioł, redaktor naczelna magazynu i portalu Dobrze Mieszkaj.

Zdjęcia: Piotr Waniorek, PTWP

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny