Małgorzata Burzec-Lewandowska i Robert Posytek przywitali gości V Forum Dobrego Designu. Fot. Piotr Waniorek.

Zobacz galerię [23 zdjęć]

Małgorzata Burzec-Lewandowska i Robert Posytek przywitali gości V Forum Dobrego Designu. Fot. Piotr Waniorek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
06 gru 2017 09:51

V Forum Dobrego Designu: René Hougaard i Pete Kercher o przyszłości designu

O 9:30 rozpoczęła się V edycja Forum Dobrego Designu. Tym razem w nowej lokalizacji - Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy - spotkali się designerzy, producenci, dystrybutorzy i wielbiciele dobrego wzornictwa.

Gości ze sceny Audytorium powitali: Małgorzata-Burzec Lewandowska, redaktor naczelna portalu propertydesign.pl, Robert Posytek, redaktor naczelny portalu propertynews.pl oraz Justyna Łotowska, redaktor merytoryczna Forum Dobrego Designu.

Szanowni Państwo, Future of Design to hasło przewodnie tej edycji Forum. Jaka będzie przyszłość designu? Jak projektować dla pokolenia millenialsów, pokolenia nowoczesnych technologii? Jakie trendy we wnętrzach – ale nie tylko mieszkaniowych, w tym roku także we wnętrzach biurowych – będą odgrywać największą rolę? Jak re-design może uratować współczesne społeczeństwo przyzwyczajone do wyrzucania rzeczy? To tylko część tematów, o których będziemy dziś rozmawiać w gronie – uwaga! – ponad 50-ciu wspaniałych prelegentów – mówiła Małgorzata Burzec-Lewandowska. 

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dziś przez chwilę serce polskiego designu będzie biło właśnie tu, w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie. Nasze dzisiejsze wydarzenie uświetnią wspaniali, wyjątkowi goście specjalni. Na samym początku przywitamy pana Rene Hougarda z ARDE Design Studio oraz Pete'a Kerchera z organizacji EIDD Design for All Europe. Sesję inauguracyjną zaś poprowadzi Tomasz Pągowski, projektant, designer, prowadzący programu Remont w 48 godzin. Oprócz 20 dyskusji, wykładów i warsztatów zaplanowaliśmy dla Państwa, jak co roku, rozdanie nagród w konkursie Dobry Design – plebiscycie z największym jury w Polsce, w którego skład wchodzi 150 projektantów wnętrz – zapowiadał czekające na uczestników imprezy liczne atrakcje Robert Posytek.

Bardzo się cieszę, że mogę Państwa powitać tak licznie zgromadzonych na naszym wyjątkowym wydarzeniu – przywitała 800-osobowe grono gości imprezy Justyna Łotowska. To już 5 edycja Forum Dobrego Designu. Witam bardzo ciepło tych, którzy są z nami przez te pięć edycji, ale również tak samo ciepło tych, którzy są dzisiaj z nami po raz pierwszy. Kiedy 8 lat temu wydawaliśmy pierwszy numer magazynu Dobrze Mieszkaj, uruchamialiśmy serwis dobrzemieszkaj.pl nie przeszłoby nam przez myśl, że nasza przygoda wnętrzarska może się tak pięknie potoczyć. Cieszę się bardzo, że mogę wspólnie z Państwem dopisać kolejny rozdział tej historii – wspominała redaktor merytoryczna Forum Dobrego Designu.

Następnie mikrofon przekazano gościom specjalnym wydarzenia. René Hougaard, duński designer, właściciel Arde design studio, współpracujący z marką BoConcept opowiadał w swoim przemówieniu o tym Jak zrobić "dobry design". 

René Hougaard, projektujący pod nazwą ARDE, opowiedział pokrótce historię swojej przygody z designem. Przywitał się z widownią stuletnim szkolnym zdjęciem swojego dziadka, który studiował w szkole architektury, aby zostać stolarzem meblowym, a później założył własny warsztat meblarski. – Oczywiście ta spuścizna bardzo mocno mnie ukształtowała, także dziś pracuję głównie z meblami – przyznawał projektant. René nie od razu jednak założył swoją dzisiejszą pracownię. Designer opowiedział widowni o pracy w dużej firmie produkującej m.in. sprzęt medyczny, o założeniu swojej pierwszej firmy meblarskiej w 2003 roku, którą sprzedał kilka lat później oraz 5-letniej pracy w BoConcept jako menadżer kolekcji. W BoConcept nauczyłem się wiele o handlu detalicznym na globalną skalęByło to dla mnie bardzo dobre doświadczenie – podsumowywał. W 2014 roku Hougaard założył swoją pracownię Arde, którą prowadzi do dnia dzisiejszego. Chciałem wrócić do zawodu, w którym się kształciłem. Dlatego obecnie znowu pracuję w branży wzornictwa przemysłowego, głównie designu mebli. I jestem dość zajęty ostatnimi czasy  – wyjaśniał.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny