Przemówienie duńskiego designera René Hougaarda, gościa specjalnego Forum Dobrego Designu. Fot. Piotr Waniorek.

Zobacz galerię [23 zdjęć]

Przemówienie duńskiego designera René Hougaarda, gościa specjalnego Forum Dobrego Designu. Fot. Piotr Waniorek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
06 gru 2017 09:51

V Forum Dobrego Designu: René Hougaard i Pete Kercher o przyszłości designu

O 9:30 rozpoczęła się V edycja Forum Dobrego Designu. Tym razem w nowej lokalizacji - Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy - spotkali się designerzy, producenci, dystrybutorzy i wielbiciele dobrego wzornictwa.

Kercher przekonywał w swojej prezentacji, że "nierozsądni" ludzie zmieniają świat i zachęcał do tego, aby problemy traktować jak wyzwania: Wiemy, że mamy problemy. Spróbujmy przekuć je w coś pozytywnego! Dlatego mówmy o wyzwaniach, a nie problemach. Przytoczył także trzy argumenty stanowiące najczęstszą barierę towarzyszącą i blokującą myślenie projektowe:

- "Nie da się tego zrobić"

- "To zbyt drogie" 

- "Zawsze robiliśmy to w ten sposób".

Zwracał również uwagę na starzenie się społeczeństw, które w efekcie sprawia, że design przyszłości będzie w dużej części projektowaniem dla ludzi starszych i zapewnieniem im wygodnego, przyjaznego środowiska i niezależności. Darzę sympatią ideę wzornictwa pełnego młodości. To jednak duże wyzwanie, aby zaprojektować coś dla osoby w starszym wieku w taki sposób, aby ta rzecz była pełna młodości, ale jednocześnie funkcjonalna dla seniora – ustosunkowywał się do przemówienia swojego poprzednika. To bardzo ważne, aby projektując dla starszej osoby pamiętać, że człowiek ten nie chce się czuć, jakby żył w szpitalu – dodawał Kercher. Zadaniem dla designera jest zapewnienie tego, aby osoby w wieku 65+ mogły żyć w jak najbardziej niezależny sposób. Jest to ogromny, przyszłościowy rynek - przewidywał.

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny