W trosce o Ziemię: Łukasz Nowacki o projektowaniu permakulturowym na FDD2018

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
15 paź 2018 12:08

Jak projektować architekturę w trosce o środowisko naturalne? Jak nasze domy mogą wpisywać się w idee zrównoważonego rozwoju i poszanowania Ziemi? O tym w trakcie sesji inaugurującej tegoroczne Forum Dobrego Designu opowie Łukasz Nowacki, ekodesigner i prezes Fundacji Transformacja.

Łukasz Nowacki to entuzjasta, wieloletni praktyk i nauczyciel Permakultury, absolwent kierunku
„Ochrona Środowiska” na Uniwersytecie Łódzkim, futurysta, ekodesigner i twórca ogrodów z natury. Założyciel i Prezes Fundacji TRANSFORMACJA, Dyrektor Zarządzający Polskiego Instytutu Badawczego Permakultury (Polish Permaculture Research Institute), pionier ruchu permakultury w Polsce i praktyk projektowania regeneratywnego z ponad 20-letnim dorobkiem. Specjalista w zakresie Ekohydrologii i biotechnologii ekosystemowych.

Jest konsultantem w dziedzinie zrównoważonej architektury krajobrazu. Projektant funkcjonalnych Biosystemów: przydomowych systemów odzyskiwania wody oraz stref buforowych Miejskiego Systemu Zarządzania Zasobami Wodnymi w Łodzi - Projekt SWITCH. Propagator i badacz m.in. żyjących maszyn, farm miejskich, jadalnych ogrodów eśnych, alternatywnych źródeł energii. Pasjonat Archilogii i architektury bioklimatycznej.

Obecnie zawodowo zajmuje się projektowaniem permakulturowym oraz doradztwem w zakresie tworzenia siedlisk rodowych funkcjonujących w poszanowaniu Natury. Przewodzi też grupie entuzjastów projektowania regeneratywnego, zogniskowanych wokół Fundacji TRANSFORMACJA, realizując projekty w Polsce i za granicami naszego kraju. Na terenie modelowego gospodarstwa „Dolina Mgieł”, wyżywa się twórczo, demonstrując możliwości holistycznego podejścia do kształtowania naszej przestrzeni życiowej.

Łukasz Nowacki weźmie udział w sesji inaugurującej tegoroczne Forum Dobrego Designu (6.12.2018 r. Centrum Praskie Koneser). Design wykorzystujący innowacje, czerpiący z natury i wierny zasadom zrównoważonego rozwoju to ogromna siła, która może wyrwać nas ze sztucznych środowisk i kultury jednorazowych opakowań. Jak wdrażać w życie design odpowiedzialny? Jak tworzyć produkty z metką eko? To  ważne pytania, na które odpowiedzi będziemy szukać w trakcie sesji inauguracyjnej Forum Dobrego Designu. 

Zarejestruj się i zobacz więcej: www.forumdd.pl

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny