×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Yoann Jacquon: Projektuję w poczuciu odpowiedzialności za jutro

Yoann Jacquon: Projektuję w poczuciu odpowiedzialności za jutro

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
28 wrz 2019 17:49
Aktualizacja: 29 wrz 2019 08:07

Wierzę, że naszym obowiązkiem jest zaprojektowanie rzeczy, których jako ludzie będziemy potrzebować wkrótce, z pasją i uważnością, ale także z głębokim poczuciem odpowiedzialności za świat - mówi francuski designer Yoann Jacquon, który 5 grudnia będzie jednym z gości specjalnych Forum Dobrego Designu 2019.

Francuski designer Yoann Jacquon (ur. w 1989 roku) mieszka i pracuje w Lyonie. Ukończył dwie prestiżowe francuskie uczelnie kształcące z zakresu wzornictwa przemysłowego - L’Ecole Supérieure d’Art et de Design w Saint-Etienne oraz l’Ecole Supérieure d’Art et de Design w Orleanie. W 2014 roku założył własne, multidyscyplinarne studio projektowe +Artefact. Jego obszar zainteresowań zawodowych jest wyjątkowo szeroki, są to zarówno produkty jak i przestrzeń, od sportu po meble i od projektów z obszaru nauki po przedmioty codziennego użytku.

- Interesują mnie kulturowe i techniczne aspekty wspołistnienia człowieka z naturą oraz to, jak design może być swoistym "mediatorem" pomiędzy tymi dwoma światami - mówi Yoann Jacquon. - Wierzę, że tak jak używanie narzędzi już od epoki kamiennej było tym, co stworzyło z nas ludzi, tak teraz naszym obowiązkiem jest zaprojektowanie rzeczy, których jako ludzie będziemy potrzebować jutro, z pasją i uważnością, ale także z głębokim poczuciem odpowiedzialności za świat. 

W przekonaniu, że innowacje i zrównoważony rozwój muszą iść w parze, +Artefact projektuje istotne i pełne znaczenia produkty odpowiadające dzisiejszym potrzebom, tworzone z myślą o przyszłych pokoleniach i świecie, w którym będą żyć. Swoje projekty Yoann Jacquon prezentował na wielu francuskich i międzynarodowych wystawacg. Projektował dla wielu znanych marek, wśród których są Ligne Roset, Lexon, Quartus czy Opendesk. 

Yoann Jacquon jest także wykładowcą designu w Condé School w Lyonie. 

5 grudnia Yoann Jacquon będzie gościem specjalnym Forum Dobrego Designu, wydarzenia organizowanego w Centrum Praskim Koneser w Warszawie przez magazyn Dobrze Mieszkaj i portal Dobrzemieszkaj.pl. FDD 2019 to 60 prelegentów, w tym wyjątkowi goście specjalni, ponad 20 dyskusji, wykładów i prezentacji, wystawa designerskich produktów i usług oraz warsztaty dla projektantów. W trakcie Forum Dobrego Designu odbędzie się także gala wręczenia nagród w 9. edycji konkursu Dobry Design 2020 z jury złożonym ze 150 architektów i projektantów wnętrz.

Wstęp bezpłatny, rejestracja dostępna na www.forumdobregodesignu.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także