Znani polscy designerzy na Forum Dobrego Designu

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
15 lis 2016 12:02

Już 7 grudnia w Warszawie odbędzie się Forum Dobrego Designu. W wydarzeniu wezmą udział czołowi polscy projektanci. Zobaczcie, kto będzie naszym gościem!

Piotr Kuchciński, Tomek Rygalik, Maja Ganszyniec, Jan Kochański, Izabela Bołoz, Krystian Kowalski, Bart Zimny, Bartosz Piotrowski - najbardziej uznani polscy designerzy już 7 grudnia wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu, którego organizatorem jest magazyn Dobrze Mieszkaj i portal Dobrzemieszkaj.pl. Już dzisiaj zapraszamy do rejestracji i udziału w konferencji. 900 gości, architektów, projektantów wnętrz, designerów, kilkudziesięciu prelegentów, liczne debaty, dyskusje i rozmowy o designie – Forum Dobrego Designu to najlepsze miejsce, aby rozmawiać o wszystkim, co dobrego wzornictwa dotyczy.

Kto weźmie udział w Forum Dobrego Designu 2016?

Izabela Bołoz - studiowała nauki społeczne na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Zuryskim w Szwajcarii. Studiowała także wzornictwo na Kingston University London, a następnie uzyskała dyplom Design Academy Eindhoven. W 2011 roku założyła w Holandii swoje studio projektowe. Do jej klientów zaliczają się instytucje kultury, samorządy lokalne i firmy międzynarodowe. Jej prace są równie różnorodne, jak jej wykształcenie, są to instalacje w przestrzeni publicznej, funkcjonalne przedmioty oraz wystawy. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoves

Maja Ganszyniec - absolwentka wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art (2008) oraz krakowskiej ASP (2005). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w biurach projektowych w Londynie i Mediolanie (m. in. Atelier Mendini). Aktualnie prowadzi Studio Ganszyniec specjalizujące się w projektowaniu mebli i produktu. Na koncie ma współpracę z Comforty, Leroy Merlin, Amica, Marbet, Mothercare. Jej prace pokazywano na wielu światowych wystawach: w Mediolanie, Amsterdamie, Berlinie czy Londynie. W kwietniu 2016 roku do sklepów IKEA na całym świecie trafiła kolekcja ANVÄNDBAR autorstwa Mai Ganszyniec.

Jan Kochański - jeden z najbardziej nagradzanych polskich projektantów wzornictwa. Ukończył studia na Wydziale Architektury Wnętrz Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2010 roku odbył staż w studiu projektowym Karima Rashida. Od 2012 roku pracuje jako asystent w Pracowni Projektowania Mebla na warszawskiej ASP. Jeden z jego projektów - Sweeper&Dustpan, zaprojektowany dla słynnej duńskiej marki Menu, został nagrodzony w 2014 roku nagrodą magazynu Wallpaper.

Krystian Kowalski - absolwent studiów licencjackich Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Wydziału Design Products w Royal College of Art w Londynie, który ukończył w 2010 r. Prowadzone przez niego studio projektowe Krystian Kowalski Industrial Design specjalizuje się w projektowaniu produktu, w tym mebli. Współpracuje z wiodącymi markami, wśród których są: Comforty, Ikea, Amica, Noti, Marbet, Sony Bravia.

Piotr Kuchciński - po ukończeniu z wyróżnieniem studiów IAPP Politechniki Poznańskiej współpracował z jednym z poznańskich biur architektonicznych przygotowując projekty urbanistyczne, koncepcje osiedli mieszkaniowych oraz budynków użyteczności publicznej. Ma na swoim koncie ponad 35 wdrożeń całych rodzin mebli biurowych, mieszkaniowych, tapicerowanych, ciągle cieszących się dobrymi wynikami sprzedaży. Od roku 2000 współpracuje z największymi polskimi producentami mebli stawiającymi na wysoki poziom wzornictwa, wśród nich: Balma, Noti, Profim, Vox, Bejot. Produkty autorstwa Piotra Kuchcińskiego otrzymały wiele prestiżowych nagród, w tym aż dwukrotnie nagrodę Red Dot Design Award (w 2013 r. za stolik H2 dla marki Balma i w 2014 r. za sofę Clapp dla marki Noti). W 2012 został laureatem nagrody specjalnej Prezesa IWP dla najlepszego polskiego projektanta roku.

Bartosz Piotrowski - Doktorant Wydziału Architektury i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wykłada m.in. w Instytucie Wzornictwa Wyższej Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej (studia podyplomowa Total Design Management). Prowadzi także stałą pracownię projektową na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP. Jest Głównym Projektantem Wzornictwa Działu Badań i Rozwoju PESA Bydgoszcz SA. Kieruje zespołami ds Wzornictwa Przemysłowego (11 projektantów) oraz ds zabudowy i wyposażenia (30 inżynierów i technologów).

Tomek Rygalik -  projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Pratt Institute. Po kilku latach pracy dla firm projektowych w USA podjął studia na Royal College of Art w Londynie (MA), gdzie po otrzymaniu dyplomu został pracownikiem naukowym. Dziś ma na swoim koncie wiele międzynarodowych nagród i wdrożonych produktów. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi firmami, m.in. z Moroso, Paged i Noti. Prowadzi pracownię projektowania na wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego projekty prezentowane były na wielu wystawach, m.in. w Berlinie, Londynie, Mediolanie, Monachium, Nowym Jorku, Tokyo, Walencji.

ZOBACZ AGENDĘ SPOTKANIA

ZAREJESTRUJ SIĘ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W FORUM DOBREGO DESIGNU

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny