Nagrody Dobry Design 2020 rozdane. Zobacz zwycięzców!

Nagrody Dobry Design 2020 rozdane. Zobacz zwycięzców!

Autor: Ewa Kozioł
05 gru 2019 17:33

Uroczysta gala wręczania nagród w konkursie Dobry Design 2020 zakończyła VII edycję Forum Dobrego Designu. Zobaczcie, do kogo trafiły statuetki i wyróżnienia.

W tym roku konkurs Dobry Design 2020 już po raz dziewiąty zorganizował magazyn Dobrze Mieszkaj.

W konkursie Dobry Design wyróżniamy najlepsze, najciekawsze produkty wnętrzarskie oraz
rozwiązania, które odmieniają przestrzenie domów i mieszkań. Jest on swego rodzaju podsumowaniem tego, co wydarzyło się na tym rynku w ostatnim czasie. Bardzo dziękujemy, że jesteście Państwo z nami! - powiedziała Justyna Łotowska, redaktor merytoryczna Forum Dobrego Designu, która wspólnie z Ewą Kozioł, redaktor naczelną magazynu Dobrze Mieszkaj, prowadziła galę. 

Organizatorzy podziękowali jurorom za udział w konkursie i merytoryczne oceny zgłoszonych produktów. Do grona jurorów zaprosiliśmy w tym roku aż 150 projektantów i architektów wnętrz. To twórcy z całej Polski i z zagranicy. Wielu z nich jest dzisiaj tu, z nami. Wszystkim serdecznie dziękujemy: za przyjęcie naszego zaproszenia i za współtworzenie razem z nami konkursu Dobry Design - podkreśliła Ewa Kozioł.

Konkurs Dobry Design to projekt, mający na celu wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Ponad 220 produktów zgłoszonych w tegorocznej, dziewiątej edycji plebiscytu oceniło profesjonalne jury.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w 12 kategoriach. W tej edycji konkursu, podobnie jak w poprzedniej, z uwagi na dużą ilość zgłoszonych produktów w kategorii Przestrzeń Łazienki, organizator zdecydował się przyznać aż dwie nagrody główne ex aequo. Swoją nagrodę przyznała również Redakcja magazynu "Dobrze Mieszkaj" i portalu dobrzemieszkaj.pl, a także Konsumenci w głosowaniu internetowym.

W sumie wręczono 15 statuetek i wyróżniono 24 produkty. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie Dobry Design 2020.

1. Kategoria: Przestrzeń pokoju dziennego

NAGRODA GŁÓWNA: Kolekcja Hoko – minimalistyczne lustra z mosiężnym uchwytem/GieraDesign.

Bardzo serdecznie dziękujemy całemu szanownemu jury oraz redakcji za przyznanie tej nagrody. Kolekcja Hoko to początek naszej pracy z czystym mosiądzem. Obiecujemy, że linia ta będzie się rozwijała, mosiądz to bowiem wspaniały materiał, a praca z nim daje nam dużą satysfakcję – powiedziała odbierając statuetkę Aleksandra Giera, dyrektor artystyczny w firmie Giera Design.

WYRÓŻNIENIA: 

- Model Biano/Stagra Meble,
- Kolekcja tkanin Fargotex Atelier by Maciej Zień/Fargotex,
- Włącznik oświetleniowy Font Barcelona Bridge/Produkt Design,

2. Kategoria: Przestrzeń kuchni i jadalni

NAGRODA GŁÓWNA: Bateria Franke Vital/Franke

W imieniu firmy Franke chciałbym podziękować za kolejną nagrodę dla baterii Vital. Bateria ta jest dla nas szczególna, bo pozwala oszczędzać nie tylko na wodzie mineralnej, ale także oszczędzać środowisko, co jest obecnie priorytetem dla firmy Franke – podkreślił Jarosław Kril, przedstawiciel firmy Nowicki PR, agencji odpowiedzialnej za public relations marki Franke. 

WYRÓŻNIENIA:

- Zlewozmywak granitowy Komodo/Laveo
- Blaty Duropal Compact/Pfleiderer

3. Kategoria: Przestrzeń sypialni i garderoby

NAGRODA GŁÓWNA: Łóżko Bari/Dormi Design

W imieniu swoim i właściciela firmy chciałabym podziękować wszystkim projektantom, którzy głosowali na produkt firmy Dormi Design. Ta nagroda jest dla nas o tyle ważna, że to właśnie wy macie styczność z designem i doceniacie to, co tworzymy – mówiła Marta Miszkiewicz, dyrektor do spraw rozwoju w firmie Dormi Design, odbierając nagrodę

WYRÓŻNIENIE:

- Szkło ornamentowe Master Soft Color-It/Saint-Gobain Building Glass Polska

4. Kategoria: Przestrzeń łazienki

NAGRODY GŁÓWNE: Bateria D1/Duravit oraz Brodziki na miarę - seria Teos/Radaway

W imieniu firmy Duravit chciałbym bardzo serdecznie podziękować za to wyróżnienie. Jest ono dla nas bardzo ważne z tego względu, że firma Duravit od 200 lat bardziej kojarzona jest jako producent ceramiki sanitarnej, a tutaj mamy wyróżnienie w kategorii "bateria" – podkreślił Grzegorz Szoch, szef regionu centralnego w firmie Duravit.

Za nagrodę podziękowała także przedstawicielka firmy Radaway.

W imieniu swoim, zarządu firmy Radaway oraz wszystkich pracowników chciałabym serdecznie podziękować za kolejną nagrodę Dobry Design. Bardzo się cieszymy, że zasłynęliśmy także z fajnych brodzików, a nie tylko z kabin prysznicowych – mówiła Hanna Błaszak, dyrektor marketingu w firmie Radaway, odbierając statuetkę Dobry Design 2020.

WYRÓŻNIENIA:

- System Geberit DuoFresh/Geberit
- Kabina walk in Excea/Besco
- Ceramic Slim - nablatowe umywalki ceramiczne/Ravak Polska
- Kolekcja The New Classic/Laufen Polska

5. Kategoria: Przestrzeń dziecka

NAGRODA GŁÓWNA: Lustro House/Ruke

Ta nagroda jest szczególnie bliska mojemu sercu, ponieważ jako rodzic wiem, jak ważne są wszystkie szczegóły w pokoju naszych dzieci. Dlatego chciałbym Państwu bardzo serdecznie podziękować za każdy oddany głos – powiedział Adrian Chodorowski, dyrektor sprzedaży w firmie Ruke, odbierając statuetkę Dobry Design 2020.

6. Kategoria: AGD

NAGRODA GŁÓWNA: Bezprzewodowy mop elektryczny FC 3/Kärcher

Chciałem podziękować za tą wyjątkową nagrodę dla firmy Kärcher. Wyjątkową dlatego, że projektując nasze urządzenia stawiamy nie tylko na niezawodność i funkcjonalność, ale również na design – podkreślił Mateusz Stachowicz, specjalista ds. komunikacji marketingowej i PR w firmie Kärcher.

WYRÓŻNIENIA:

- Ekspres J6 Piano White/JURA
- ExactFlame - seria płyt gazowych/Teka

7. Kategoria: Podłogi i ściany

NAGRODA GŁÓWNA: FertigDeska Chevron Dąb Color Alabastro/Jawor-Parkiet

Jodełka francuska Chevron w kolorze Alabastro, czyli imitującym surowy dąb to piękna, klasyczna podłoga, naturalnie wyjątkowa. Chciałabym więc z tego miejsca podziękować wszystkim architektom, którzy oddali głos na naszą piękną, naturalną podłogę. Ta nagroda jest dla nas bardzo ważna – powiedział Grzegorz Sadowski, dyrektor handlowy w firmie Jawor-Parkiet.

WYRÓŻNIENIA:

- Kolekcja Urban Colours/Ceramika Paradyż
- Kaseton podłogowy Deco 2/Lareco

8. Kategoria: Nowoczesne technologie

NAGRODA GŁÓWNA: Słupek elektromechaniczny A 275-M50-1200 E/Hörmann

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy głosowali na nasz produkt, bo rzeczywiście jest to produkt niesamowity. To słupek, który stoi w miejscu, nawet jak uderzy w niego rozpędzony samochód – powiedział Krzysztof Horała, prezes firmy Hörmann, obierając statuetkę Dobry Design 2020.

WYRÓŻNIENIA:

- Elektroniczny system kontroli dostępu Winkhaus blueSmart/Winkhaus
- Czujka SLIM-PIR-LUNA/SATEL

9. Kategoria: Otoczenie domu

NAGRODA GŁÓWNA: Dywan na balkon/taras, z recyklingu, w kolorze zielonym/Carpets&More

Bardzo dziękuję szanownemu jury, że nagrodziło nasz produkt, że miało odwagę przyznać nagrodę główną dywanowi wykonanemu ze śmieci. Ale również rozumiem, że marka Rug Solid  skradła Państwa serce, bo skradła również nasze. W ofercie Carpets&More znajdziecie Państwo ponad 15 wyjątkowych marek dywanów, ale Rug Solid zajmuje specjalne miejsce w naszych sercach, ponieważ w DNA marki, tak samo jak w DNA marki Carpets&More, wpisana jest miłość do dywanów naturalnych, do produktów recyklingowych, takich, które przyczyniają się do podnoszenia jakości naszego życia, ale też do ochrony środowiska – powiedziała odbierając statuetkę Magdalena Świerlikowska, właścicielka firmy Carpets&More.

WYRÓŻNIENIA: 

- Kuchnia Ogrodowa CANA Concept model CANA HV wyspa/CANA Concept

10. Kategoria: Wnętrza i obiekty publiczne

NAGRODA GŁÓWNA: Zestaw Lithoss: lampka+włącznik+gniazdo 230V+ładowarka USB/Produkt Design

Bardzo dziękujemy osobom, które głosowały na nas. Bardzo się cieszymy, że ktoś zauważył produkt, który odbiega zupełnie wyglądem i przed wszystkim funkcjonalnością do tego co jest obecnie dostępne w sprzedaży głównie w marketach – podkreślił dział Kamil Ginglas, założyciel firmy Produkt Design

WYRÓŻNIENIA: 

- Plastry miodu LoftVision/Factory Design
- Hybrydowy pisuar Hybrimatic Fino/Delabie
- Mały narożnik Andria/Meblomak

11. Kategoria: Drzwi i okna

NAGRODA GŁÓWNA: Ościeżnica niewidoczna obustronnie zlicowana Sara 125/Leon Witas

Bardzo dziękuje za to wyróżnienie. Jest nam szczególnie miło, bo w większości głosowali na nas architekci i projektanci, którym również chciałabym serdecznie podziękować – powiedziała Agnieszka Barańska, regionalna kierowniczka sprzedaży w firmie Leon Witas.

WYRÓŻNIENIA: 

- Drzwi podnoszono-przesuwne KS 430 ComfortDrive /Internorm
- Okno tarasowe FEN 86a/Krispol
- Dekton by Cosentino na fasady i elewacje

12. Kategoria: Projekt wnętrza

NAGRODA GŁÓWNA: Mieszkanie pełne kontrastów na katowickiej Koszutce/Wellcome Home

W imieniu własnym i całego zespołu Wellcome Home chciałabym bardzo serdecznie podziękować za wszystkie oddane głosy. Głównym celem naszej działalności jest promowanie Katowic i Śląska jako miast, w których naprawdę dobrze się mieszka. W związku z tym bardzo cieszymy się, że możemy tutaj stać obok laureatów – powiedziała Magdalena Szurma, prezes marki.

WYRÓŻNIENIA:

- Projekt 180-metrowego mieszkania/pracownia j2studio
- Apartament w Gdyni/pracownia Magma

13. Nagroda specjalna – Nagroda Konsumentów

Kolekcja Decor Flower - seria oryginalnych luster/Ruke

Chciałabym serdecznie podziękować za nagrodę. Nasza firma nie jest zbyt długo obecna na polskim rynku, tym bardziej się cieszymy, że udaje nam się zdobywać nagrody, bo to znaczy, że idziemy w dobrym kierunku – podkreślił Dawid Palba, menedżer sprzedaży regionu Południe w firmie Jaquar.

14. Nagroda specjalna – Nagroda Redakcji:

Bateria umywalkowa Artize Tailwater/Jaquar

Lustra z kolekcji Decor Flower są naszą najnowszą kolekcją luster z akcentami florystycznymi. Tym bardziej jesteśmy zaszczyceni i jest nam bardzo miło, że otrzymaliśmy tą nagrodę. Dlatego chciałbym Państwu serdecznie podziękować za każdy oddany głos – powiedział Adrian Chodorowski, dyrektor sprzedaży w firmie Ruke.

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny