Najlepszy dom świata jest w Polsce!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
14 sty 2017 10:40

Znany polski architekt Robert Konieczny, założyciel pracowni Pracowni KWK Promes otrzymał prestiżową nagrodę. Arka Koniecznego została ogłoszona najlepszym domem na świecie w konkursie Wallpaper Design Awards 2017!

Robert Konieczny jak nikt inny reprezentuje polską architekturę na świecie! Tylko w 2016 roku zaprojektowane przez niego Muzeum Narodowe – Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie zdobyło pierwszą nagrodę uzyskując tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Europy w konkursie European Prize for Urban Public Space. W tym samym roku trzy obiekty: Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, Arka Koniecznego i Living-Garden House w Izbicy nalazły się w finale World Architecture Festival Awards 2016 w Berlinie, wśród najlepszych projektów na świecie. W ciągu kilku minionych lat jego projekty wielokrotnie zdobywały najbardziej prestiżowe nagrody na świecie. 

Robert Konieczny jest jednym z najczęściej publikowanych polskich architektów za granicą. Jego realizacje znalazły się w najważniejszych publikacjach, w tym dwukrotnie w „The Phaidon Atlas of Contemporary World Architecture”, serii książek wydawnictwa Tashen. W książce „European Architecture since 1890” światowej sławy krytyka - Hansa Ibelingsa, KWK Promes została wymieniona jako jedyna współczesna pracownia z Polski, która wniosła wkład w rozwój architektury europejskiej.

 

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny