Meble jak nagie ciało: polsko-włoski duet projektuje w duchu minimalizmu

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
05 lis 2019 16:31

Z Kają Ałaszkiewicz i Domenico Russo – założycielami studia projektowego Nudo Design, prelegentami Forum Dobrego Designu rozmawiamy o designie, prowadzeniu manufaktury oraz najważniejszych kolekcjach.

Markę Nudo design tworzy polsko-włoski duet – czy Państwa projekty są również kombinacją rodzimej oraz włoskiej estetyki, tradycji i wrażliwości?
Nasze produkty to równa mieszanka polsko-włoskich pomysłów, ale bliżej nam do północnego minimalizmu niż włoskiego glamour. Skupiamy się na wysokiej jakości materiałach i prostych kształtach, które idealnie odnajdą się w każdym wnętrzu.

Nudo to meble minimalistyczne, ale z bardzo charakterystycznym, autorskim sznytem. Proszę opowiedzieć o filozofii Państwa marki oraz idei, która towarzyszy projektowaniu.
Nudo po włosku oznacza nagi. Pragniemy, aby nasze meble były jak nagie ciało, które poprzez dodatki zyskuje ubiór i indywidualny styl. Chcemy, aby każdy klient korzystał z naszych mebli jako punkt wyjścia do dalszych interpretacji. Łuki i obłe kształty mają przyciągać spojrzenia, ale nie przytłaczać wnętrza. Dlatego również używamy drewna jako naturalnego, ciepłego materiału do produkcji naszych projektów. Chcemy, aby linie, jakość i materiał, jakim jest drewno grały główną rolę.

W tym roku tytuł „must have” otrzymał jeden z Państwa projektów – stolik kawowy Piano. Pod jakim względem jest to wyjątkowy projekt?
Byliśmy niezmiernie szczęśliwi, gdy ta wiadomość do nas dotarła. Znak jakości „must have” przyznany nam w pierwszym roku naszej działalności dodał nam niesamowitej energii do dalszej pracy. Stoliki kawowe Piano to meble wykonane z wielką dbałością o detal. Okrągłe lub owalne blaty stolików podparte są na drewnianych, zaokrąglonych nogach, które nadają całej konstrukcji lekkości i finezji. Stoliki są w dwóch rozmiarach, można rozmieść je pojedynczo lub w grupach, aby uzyskać unikalny wygląd, który jest zarówno minimalistyczny jak i efektowny. Seria Piano urzeka prostymi liniami połączonymi z delikatnymi obłościami. To proste kształty, które idealnie odnajdą się w każdym wnętrzu.

Meble sygnowane marką Nudo wykonane są z naturalnych materiałów. Czy kwestie ekologii, zrównoważonego rozwoju są Państwu bliskie i odgrywają rolę w procesie projektowania i produkcji mebli?
Tak, ekologia jest dla nas bardzo ważna. Meble tworzymy z odnawialnego surowca, jakim jest drewno. Staramy się również mieć na uwadze odpowiedzialną produkcję, produkować jak najmniej odpadów, podążać za ideą less waste. W naszym sklepie internetowym można zakupić produkty w standardowych kształtach i wyznaczonych przez nas proporcjach. Za to na targach designu sprzedajemy różnorodne kwietniki i podkładki. Każdy może wybrać sobie drewno i usłojenie, które do niego najbardziej przemawia i kształt, który najbardziej go interesuje. Pojawiają się kwietniki Piano Plant midi i mini jak również podkładki Onda w najróżniejszych kształtach.

Rozmawiała Anna Usakiewicz. Cały wywiad ukaże się w najbliższym wydaniu magazynu Dobrze Mieszkaj 1/2020 i Meble Plus 4/2019. 

Kaja Ałaszkiewicz i Domenico Russo, założyciele polsko-włoskiego studia projektowego Nudo design, specjalizują się w tworzeniu minimalistycznych mebli i akcesoriów. W trakcie Forum Dobrego Designu 2019 będą prelegentami sesji "Wyróżnij się albo zgiń. Customizacja jako trend, ale i wyzwanie dla projektantów i producentów". Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie, wstęp bezpłatny: www.forumdobregodesignu.pl.

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny