Array
Czujka SLIM-DUAL-PRO/SATEL

Czujka SLIM-DUAL-PRO/SATEL

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 paź 2019 14:41

Czujka SLIM-DUAL-PRO należy do rodziny 10-ciu czujek ruchu SLIM Line. Stosowana jest w systemach alarmowych zarówno w obiektach prywatnych, biznesowych, jak i obiektach o wysokim stopniu ryzyka. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2020.

Nazwa produktu: SLIM-DUAL-PRO

Nazwa podkategorii: Nowoczesne technologie

Opis produktu:  Podstawowym zadaniem czujki jest wykrywanie naruszenia w chronionym obszarze. Czujka wyposażona jest w detektor podczerwieni i czujnik mikrofalowy. Zastosowane w urządzeniu rozwiązania umożliwiają wykorzystanie czujki w instalacjach wymagających wysokiego stopnia zabezpieczenia. Zaliczają się do nich systemy m.in. w obiektach przemysłowych oraz infrastruktury krytycznej, jak np. banki, archiwa, mennice.

Elegancka, smukła obudowa wykonana jest z tworzywa wysokiej jakości. Jednolity wygląd wszystkich czujek utrudnia intruzowi zidentyfikowanie konkretnego modelu działającego w systemie.

Czujka posiada nowoczesną soczewkę zaprojektowaną i wyprodukowaną w Japonii - specjalnie dla firmy SATEL. Unikalna soczewka oraz zaawansowany algorytm detekcji ruchu nowej generacji zapewniają niezawodne wykrywanie intruzów w obrębie całego nadzorowanego obszaru. Czujka dynamicznie dopasowuje algorytm detekcji ruchu do zmian temperatury otoczenia, dzięki czemu zmiany te nie wpływają na skuteczność pracy czujek.

Możliwość łatwej wymiany kompletnego frontu z soczewką sprawia, że czujki SLIM Line można szybko i wygodnie przystosować do wymagań obiektu i funkcji jakie mają pełnić w systemie. Standardowo montowane są soczewki szerokokątne (WD) - oprócz nich dostępne są także kurtynowe (CT) i dalekiego zasięgu (LR). Oddzielna konstrukcja przeznaczona jest dla czujek PET, niereagujących na ruch niewielkich zwierząt domowych.

SLIM-DUAL-PRO posiada funkcję aktywnego antymaskingu wykorzystującego promieniowanie podczerwone. Dzięki temu mogą sygnalizować próby sabotażu polegające m.in. na zakryciu soczewki, jej zaklejeniu np. taśmą lub zamalowaniu farbą, czy bezbarwnym lakierem.

Wygodny i szybki montaż:

1. Do otwarcia obudowy wystarczy płaski wkrętak, natomiast jej zamknięcie odbywa się bez użycia narzędzi.
2. Dzięki rozłączalnej listwie zaciskowej, przy demontażu płytki elektroniki, nie ma konieczności odkręcania przewodów. Umożliwia to również szybką zmianę modelu czujki.
3. Wbudowane rezystory parametryczne umożliwiają szybkie podłączenie urządzenia do różnych typów central.
4. Konstrukcja czujki umożliwia montaż bezpośrednio na ścianie. Jeśli dla optymalnego dopasowania obszaru chronionego do pomieszczenia potrzebne jest zamontowanie czujki pod innym kątem, można skorzystać z uchwytu BRACKET D*. Daje on możliwość regulacji kąta nachylenia czujki w dwóch płaszczyznach: do 35° w pionie i do 90° w poziomie. Uchwyt jest zbudowany w taki sposób, by przez jego wnętrze biegł przewód, którym czujka podłączana jest do centrali alarmowej. Dzięki temu cała instalacja jest bezpieczna i jednocześnie estetyczna. Uchwyt wyposażony jest w styk sabotażowy.

Czujka oferuje możliwość wyboru koloru świecenia wskaźnika LED. Dostępnych jest 7 kolorów: niebieski, czerwony, fioletowy, biały oraz żółty, zielony i błękitny. W razie potrzeby wskaźnik może zostać wyłączony na stałe.

Dużym udogodnieniem dla instalatora jest możliwość zmiany parametrów pracy czujki*, w tym czułości czujników, trybu pracy, jak i sposobu świecenia wskaźnika i oświetlenia LED, za pomocą pilota OPT-1. Dzięki temu ustawienia można zmieniać wygodnie, bez konieczności każdorazowego otwierania obudowy czujki.

*każda czujka posiada indywidualne menu konfiguracyjne

Charakterystyka:

•       zgodność z Grade 3 wg EN 50131

•       aktywny antymasking IR (z opóźnieniem: 1 s / 60 s)

•       indywidualna regulacja czułości czujników PIR i MW

•       wybór koloru świecenia wskaźnika LED (dostępne 7 kolorów)

•       zdalne włączanie/wyłączanie wskaźnika LED

•       konfigurowanie parametrów pracy czujki:

−        przyciski na płycie elektroniki

−        pilot OPT-1

•       obszar detekcji: 20 m x 24 m, 90°

•       kontrola strefy podejścia

•       zintegrowana osłona chroniąca płytkę elektroniki

•       rozłączalna listwa zaciskowa – demontaż elektroniki bez odkręcania przewodów

•       wbudowane rezystory parametryczne: 1,1 kΩ, 4,7 kΩ, 5,6 kΩ

Od kiedy na rynku: 04.11.2019

Gwarancja produktu: 5 lat

Pogwarancja: tak

Dostępność na rynku: od 04.11.2019

Dokumentacja: karta produktu

Satel sp. z o.o.
Budowlanych 66, 80-298 Gdańsk
Telefon/Fax: +48 58 32 09 400
agnieszka.pitrus@satel.pl
www.satel.pl

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny