×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesny i przytulny dom - zobacz jak jest urządzony

Nowoczesny i przytulny dom - zobacz jak jest urządzony

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
27 wrz 2019 09:54
Aktualizacja: 30 wrz 2019 10:01

W tym domu rządzą proste zasady aranżacyjne. Stonowane kolory oraz wysokiej jakości materiały budują nowoczesny, a zarazem przytulny klimat. Dzięki temu dobrze czują się tu nie tylko właściciele, ale też odwiedzający ich goście.

Ponad dwustumetrowy dom położony na Śląsku zamieszkuje aktywna zawodowa para pięćdziesięciolatków, którzy na weekendy chętnie goszczą dorosłe już dzieci.

Chcieli oni by ich dom był nowoczesny, ale zarazem przytulny. Mieli też sprecyzowane oczekiwania co do kolorystki oraz materiałów. Ich ulubione kolory to biele i wszelkie odcienie szarości, obok których w aranżacji pojawić się miały dekoracyjne płyty betonowe. Resztę powierzyli projektantce wnętrz Katarzynie Maciejewskiej, która to ulubionym kolorom i surowcom nadała konkretną formą. Kolorystykę w zasadzie narzucił beton i nowoczesny styl oraz zamiłowanie właścicieli do białych ścian. Te raczej chłodne kolory przełamuje podłoga z bielonego dębu, schody w idealnie dobranym odcieniu jak podłoga oraz zabudowa kuchenna – opowiada projektantka. Z kolei idealnym miejscem dla dekoracyjnych płyt betonowych okazał się być kominek i ściana przy schodach. Nowoczesności tej aranżacji nadaje właśnie beton i ograniczona paletą kolorów, natomiast ciepły klimat i elegancki szyk budują tkaniny w postaci aksamitnych zasłon, jedwabnych firan, wełnianego dywanu, a także tapet. Kontrast między białymi ścianami a ciemnymi elementami, takimi jak zasłony, tapety czy meble kuchenne łagodzą wspomniana już piękna podłoga z bielonego dębu, wysoka zabudowa w kuchni z płyt Forner, (która skrywa wejście do spiżarni), a także drewniany stół i hokery.

Otwarta strefa dzienna zgodnie z oczekiwaniami inwestorów miała być nowoczesna, przytulna i przygotowana na odwiedziny licznych przyjaciół oraz rodziny. Stąd znalazł się tu duży stół i wygodna kanapa narożna. Układ części otwartej wymusił ustawienie jadalni i części wypoczynkowej, a także zdeterminował wybór mebli. Stół do jadalni i szafka RTV została wykonana przez mojego zaufanego stolarza, oczywiście użyto fornirów najlepszej jakości, a podstawy stołu i szafki są zrobione ze stali malowanej proszkowo. Z kanapą też poszło gładko, poleciłam klientom dwa modele sof i po przetestowaniu wybrali sofę z regulowanymi zagłówkami i strefą relaks (elektrycznie wysuwany podnóżek) – wyjaśnia Katarzyna Maciejewska. Wszystkie materiały, które zostały użyte w aranżacji są wysokiej jakość, co podkreśliło nowoczesny charakter wnętrz. Począwszy od podłóg, przez pełne bezprzylgowe drzwi, po płytki i tapety wszystko w tym domu pochodzi z renomowanych włoskich fabryk. Nie uświadczymy tu laminowanych paneli, kiepskiej jakości ceramiki czy armatury. Wisienką na torcie są przepiękne tapety marki Arte, a także lustra, które są ulubionym elementem dekoracyjnym projektantki i w tym domu ich nie brakuje.

W kuchni obowiązują te same kolory, co w reszcie części otwartej: ciemne grafitowe lakierowane fronty oraz płyta strukturalna imitująca drewno. Ponieważ inwestorzy uwielbiają wspólnie gotować, kuchnia została zaprojektowana tak, by w pełni mogli oddawać się kulinarnym pasjom. Duża powierzchnia blatu roboczego wykonanego z czarnego granitu płomieniowanego, a także kuchenne sprzęty są intensywnie użytkowane. Marzeniem właścicieli była wyspa, ale kuchnia okazała się być zbyt wąska. Zaproponowałam więc półwysep, a w nim umieściłam płytę indukcyjną – zdradza projektantka. To kompromisowe rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę! Właściciele domu nie tracą więc nic z życia towarzyskiego – mogą gotować, oglądać tv lub rozmawiać z gośćmy, na których czekają wygodne hokery. Poza charakterystycznym półwyspem kuchnia ma wysoką zabudowę, która skrywa wejście do spiżarni. Znalazło się w niej miejsce także na mnóstwo podręcznych szafek na rzeczy niezbędne w kuchni. Jednakże elementem, który zaskakuje wszystkich jest lampa Fraam, w kształcie prostokątnej ramki. Goście rzadko kiedy zgadują do czego służy ta ramka – śmieje się pani Kasia.

Sypialnia nie odbiega kolorystycznie od reszty domu. Znajdziemy tu tą samą drewnianą podłogę, aksamitne grafitowe zasłony z cudownym wzorem jodełki, a także ciemną tapetę Arte, która zdobi ścianę za telewizorem. Przy łóżku znalazły swoje miejsce stoliki nocne od Take Me Home i piękne lampy od Kaspa. Sypialnia państwa domu ma własną łazienkę i oddzielną garderobę. Łazienka, w przeciwieństwie do pozostałych dwóch jest stonowana i klasycznie naturalna. Mamy tu płytki drewnopodobne i imitujące kamień, a spoiwem z sypialnią jest lustro w czarnej ramie, ciemna grafitowa szafka i czarne lampy. Łazienka na parterze, z której korzystają goście jest esencją stylu i charakteru tego domu. Zgodnie z założeniem robi ona ogromne wrażenie na gościach. Bardzo wyraźne płytki od Aparici zostawiałam z czarnym jak smoła gresem – zdradza projektantka. Czarna armatura i czarne lampy dopełniają całości.

Projekt: Katarzyna Maciejewska, Maciejewska Design, kmaciejewska.pl

Tekst: Urszula Tatur

Zdjęcia i stylizacja: Anna Laskowska, Dekorialove

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także